banner461
banner195

Karayılan Nevşehir'den Aday mı?

Bir dönem AK Parti'den Nevşehir Milletvekili aday adayı olan ve Gezi Parkı eylemleri sırasında 2 Haziran gecesi Eskişehir’de darp edildikten sonra yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın faillerinin yargılandığı davada sanık avukatı Avukat Mutlu Karayılan'ın Nevşehir'den Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulunacak mı?

Karayılan Nevşehir'den Aday mı?
10 Aralık 2014 Çarşamba 15:11

banner143
banner134
Gezi Parkı eylemleri sırasında 2 Haziran gecesi Eskişehir’de darp edildikten sonra yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın faillerinin yargılandığı davada sanık avukatı Avukat Mutlu Karayılan'ın Nevşehir'den AK Parti Milletvekili aday adaylığını açıklaması merakla bekleniyor.
24.döneme de AK Parti'den aday adaylığı başvurusu yapan Avukat Mutlu Karayılan, bu aralar Ali İsmail Korkmaz davasında sanık avukatı olarak başta twitter olmak üzere sosyal medyada en çok konuşulan kişilerden birisi.

 Kayseri Barosuna bağlı olarak görev yapan ve aslen Avanoslu olan Avukat Mutlu Karayılan'ın bu dönem Ak Parti'den Nevşehir milletvekili aday adayı olacağı iddia ediliyor.

Mutlu Karayılan haber dosyası en kısa zamanda yayınlanacaktır. 

Mutlu Karayılan Kimdir ?

1976 / Avanos, Nevşehir doğumlu

Meslek  :  Avukat

İlköğretimini Kalaba Kasabası İlköğretim Okulu'nda, orta ve lise öğrenimini Kayseri'de tamamladı.

Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2002 mezunu.

Halen Kayseri'de serbest avukatlık yapıyor.


Haber 50 / Türkçe Gündemin Adresi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
YUKSEL - 4 yıl önce
avukat millet vekillerinden biktik avkatlarin ne ozelligi varda hep onlar aday oluyolar avuktlar meslek geregi her turlu yalani soylerler bizde bunlari millet vekili yapiyoruz enteresan degillmi̇