banner461
banner195

Kartal Belediyesi Altınok Öz’le devam!

Aslen Nevşehirli olan CHP Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz resmi olmayan sonuçlara göre, aldığı oylarla yeniden Kartal Belediye Başkanlığına seçildi.

Kartal Belediyesi Altınok Öz’le devam!
01 Nisan 2014 Salı 11:56

banner143
banner134
 CHP Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz resmi olmayan sonuçlara göre, aldığı oylarla yeniden Kartal Belediye Başkanlığına seçildi. 
Kartal’da kurulan toplam 1068 sandıktan açılan 1051 sandık sonuçlarına göre CHP yüzde 45,9 oranıyla 125422 oy alırken Ak Parti yüzde 44,3 oy oranıyla 121211 oy aldı.

Kartal’da seçim sonuçlarına Ak Parti itiraz ediyor!
AK Parti, Kartal’da yaklaşık 14 bin geçersiz oy kullanıldığı iddiasıyla seçim kuruluna itiraz edecek.

Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı  Temel Yaz gazetemize yaptığı açıklamada, bir çok sandıktan yaklaşık 14 bin civarında belediye başkanlığı ile muhtarlık pusulalarının aynı zarfta kullanıldığını, yetkililer tarafından vatandaşların uyarılmadığını belirtti.

Bu nedenle Kartal genelinde bu durumda 14 bin geçersiz oy kullanıldığını, belediye meclisinde yaklaşık 1050, belediye başkanlığında ise 3-4 bin civarında fark olduğunu ve bunların AK Partinin güçlü olduğu yerler de olduğunu belirterek “ Hazırlık yapıyoruz, bu gün veya  yarın İlçe Seçim Kurulu’na itirazımızı yapacağız” dedi.

Benzer durumun başka yerlerde de örnek olarak Ataşehir’de de meydana geldiğini belirtilirken, fakat sandık görevlilerinin sayım esnasında yanlışlıkla zarfın içine konulan muhtar kağıdını çıkarıp yok sayarak mevcut oyu geçerli sayıldığını dile getirildi. Bu durumun Kartal’da da düzeltilmesi gerektiği ifade edildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.