banner461
banner195

Kayseri'de Sucuktan Sonra Malatya’da Kayısı

Kayseri Belediye Başkanı Özhaseki'nin, sucuğundan sonra CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner'den kazandığı 7 bin 500 TL tazminat ile kayısı dağıtacak.

Kayseri'de Sucuktan Sonra Malatya’da Kayısı
05 Şubat 2013 Salı 15:54

banner143
banner134

 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan kazandığı tazminat ile Kayseri'de sucuk dağıtmasının ardından; bu kez CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner'den kazandığı 7 bin 500 TL tazminat ile kayısı dağıtacak. Ağbaba, Özhaseki'nin sucuk dağıtması ile ilgili, "O, Başbakan'ın konuşmasına girebilmek için dağıttı. Biz Ankaralıların ağzını tatlandırmak için kaysı dağıtacağız." dedi.

 

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Meclis'te bir grup gazeteciye yaptığı açıklamada Genel Kurul'da kademeli eğitim sistemi görüşmeleri sırasında AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner ile tartışmasını hatırlattı. Ağbaba, "29 Mart'taki saygısızca davranışından dava açmıştık. Dava, 8. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde kabul edilerek, 7 bin 500 TL tazminata hükmedildi. Tazminatı aldıktan sonra Malatya'nın dünyaca ünlü kaysılarını Ankaralılara ve basın mensuplarına dağıtacağız." şeklinde konuştu.

 

Bir gazetecinin, "Daha önce de Kayseri'de sucuk dağıtılmıştı." şeklindeki sözleri üzerine Ağbaba, "O biraz ofsayt'a mı düştü, denir. O sadece gündemde yer alabilmek, Başbakan'ın konuşmasına girmek için dağıttı sanırım. Biz Malatya kayısısına katkıda bulunabilmek için Ankaralıların ağızlarını tatlandırmak için bunu yapağız." diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.