banner461
banner195

Kimsenin Endişesi Olmasın

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, yerel seçimlerle birlikte kapanacak olan belediyelerin yerine oluşturulacak sistemle söz konusu yerleşim alanlarına hizmetin daha iyi şartlarda götürüleceğini belirtti.

Kimsenin Endişesi Olmasın
20 Ağustos 2013 Salı 11:05

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Ak Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, yerel seçimlerle birlikte kapanacak olan belediyelerin yerine oluşturulacak sistemle söz konusu yerleşim alanlarına hizmetin daha iyi şartlarda götürüleceğini belirtti.

Nevşehir’de 44 Belediyeden 21’inin nüfusunun 2 binin altında kalması nedeniyle kapanacak olmasının bu yerleşim merkezlerinde bulunan Vatandaşları asla karamsarlığa sürüklememesi gerektiğine dikkat çeken Ak Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, Ürgüp ilçesine bağlı Mustafapaşa beldesinin turizm yöresi olması nedeniyle bu uygulamanın dışında kalmak amacıyla yasal yollara başvuruda bulunduğunu ve bu yasal sürecin ardından Mustafapaşa belediyesinin kapanıp kapanmayacağının da belirleneceğini söyledi.

Mustafapaşa belediyesi gibi bazı belediyelerin de tüzel kişiliklerini kaybetmemek adına mahkemeye başvuruda bulunduklarını da hatırlatan Ak Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, “Nevşehir’imizde nüfusları 2 binin altında kalan ve yerel seçimle birlikte kapanacak olan belediyelerimizden bazıları bu süreci durdurmak adına yasal yollara başvurduklarını biliyoruz. Ama henüz karar açıklanmış değil. Mustafapaşa belediyemizin turizm öncelikli bir yerleşim alanı olması nedeniyle açtığı dava da henüz sonuçlanmadı. Bizim burada özellikle bu belediyelerimiz kapandıktan sonraki süreci iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Kapanacak olan belediyelere il özel idaresinin birer istasyon kurarak hizmet götürmesi ele alınıyor. Ancak kapanacak olan belediyelerimizin bulunduğu yerleşim alanlarında ikamet eden vatandaşlarımız kesinlikle hizmet alamayız endişesi taşımasınlar. Kimsenin endişesi olmasın hizmetler daha iyi bir şekilde Vatandaşlarımıza ulaştırılacak” şeklinde konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ürgüplü - 5 yıl önce
sayın vekilim bunu birazda başdere belde başkanına izah ederseniz mutluluk duyarız.saygılar
Avatar
MURAT KOTİL - 5 yıl önce
hadi ordan.sen daha iyi hizmet gidecek diyorsun.sen hiç köyleri dolaşmişsin nede beldeleri .ikisi arasindaki farki görmüyor musun?
Avatar
murat alp - 5 yıl önce
atma vekilim. şu an köylerde ne hizmet var? aksalurda sokak aralarını çöp götürüyor. seller yolları kazmış hizmet yok. emlak vergisi var, imar kazığı var hizmet yok. ha sularda klor var ona birşey demem hem de haddinden fazla.. zehirlenecekler az kaldı.
Avatar
mustafa karaman basdere - 5 yıl önce
bu bır hukumetımızın kararıdır gereken ne ıse yapılır fakat zamanında boyle bır karara karsı gereken tedbırler alınması gerekırdı bır beledıye baskanın olarak koltugu aturdugum ılkgunden ıtıbaren bu sorunla ılgılendım basında hatta bu gazetede arsıvde vardır kasabası ıcın cırpınan baskan dıye neyazıkkı ınadıramadım bugunleredek basdere nufus 2137 suan ama neyazıkkı oyle namazına oruca nıyetlenıp dustukten sonra kayıt yapıldı normalınde basderenın nufusu 3000 bıne yakındı zamanında yapılan nufus sayımı tam yapılsaydı basdere asla dusmucektı burnumuzdakı koylerıde ıkna edebılecek kımseyıde bulamadık malesef ama hızmetın aksayacagını zannetmıyorum