banner461
banner195

Koltuk Güzel Bırakılmıyor

2014 Yılında Mart ayında yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde mevcut belediye başkanlarından kime sorsanız adayım demekten geri kalmıyor. Ama kimileri özellikle daha şimdiden rakiplerini görmeden adaylıklarının kamuoyuna duyurulmasını istemiyor.

Koltuk Güzel Bırakılmıyor
23 Mayıs 2013 Perşembe 09:24

banner143
banner134

 Koltuk Güzel Bırakılmıyor

NEVŞEHİR(MHA) 2014 Yılında Mart ayında yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde mevcut belediye başkanlarından kime sorsanız adayım demekten geri kalmıyor. Ama kimileri özellikle daha şimdiden rakiplerini görmeden adaylıklarının kamuoyuna duyurulmasını istemiyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın üzerinde hassasiyetle durduğu nüfusları 2 binin altına düşen belediyelerin kapatılacak olması durumunda Nevşehir’de mahalli idareler seçimlerine 23 belediyede başkanlık seçimi yapılacak. Bu belediyelerden 22’sinin belediye başkanının hepsi de yeni dönemde sıcak koltuklarını bırakma hevesinde değil. Tabi, mensubu bulundukları partileri onları tekrar aday göstermek konusunda bir fikir değişikliği yapmazsa. Şu ana kadar bu belediye başkanları asında tek renk vermeyen isim ise Merkez Belediye Başkanı Hasan Ünver.

Nevşehir Merkeze bağlı Çat Belediye Başkanı Kamil Duru, Göre Belediye Başkanı Mustafa Topçu ve Kavak Belediye Başkanı Celal Yigit ustalık dönemi için seçmenlerinin önüne çıkmaya hazırlanıyor. Yine merkeze bağlı Kaymaklı belediye Başkanı Halit Elma, Nar Belediye Başkanı Ali Erdoğmuş, Sulusaray Belediye Başkanı Sadi Yalbırdak, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil ve Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü de bir dönem daha başkanlık koltuğunda oturma hevesinde.

2 Belediyesi düşecek olan Acıgöl ilçesinde ise Karapınar Belediye Başkanı Mustafa Tiftik ile Tatlarin Belediye Başkanı Hilmi Biltekin’in de yeni dönemde adaylıkları hemen hemen kesin gibi. Biltekin’in Anavatan Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisinin ardından bu kez Ak Parti saflarına katılabileceği ise konuşulmaya devam ediyor.

5 Belediyesi kapanacak olan Avanos ilçesinde ise Çalış Belediye Başkanı Alparslan Özer, Kalaba Belediye Başkanı Ümit Köroğlu, Özkonak Belediye Başkanı Osman Kutay’ın da yeni dönemde belediye başkanlığına aday olmaları kesin gibi.

2 Belediyesinden biri olan Suvermez Belediyesini kaybedecek olan Derinkuyu ilçesinde, defalarca Ak Partili Milletvekillerine ve teşkilatlara övgüler yağdıran ancak halen bu partiye resmen katılıp katılmadığı bilinmeyen Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar’da Ustalık dönemi için kasabalının oyunu isteyecek.

İlçeye bağlı Abuşağı, Gümüşkent, Karacaşar, Tuzköy ve Ovaören belediyeleri kapatılacak olan Gülşehir’de, Kalecik, Karahasanlı, Karasenir ve Kanlıca belediyeleri kapatılacak olan Kozaklı ilçesinde ve yine Karaburna ve Kızılağıl belediyeleri kapatılacak olan Hacıbektaş ilçesinde ilçe merkezleri haricinde seçim heyecanı yaşanmayacak.

Öte yandan Mustafapaşa ve Başdere belediyeleri kapatılacak olan Ürgüp ilçesinde Ortahisar belediye başkanı Ali İhsan Özendi’ de diğer belediye başkanları gibi bir dönem daha başkanlık mazbatasını elinde tutabilmenin çabasını verecek.

Tasarıya göre Belediyelikten Düşmesi beklenen Belediyelerimiz Şunlar :

Acıgöl  İnallı

Acıgöl  Kurugöl

Avanos  Akarca

Avanos   Göynük

Avanos  Mahmat

Avanos  Sarılar

Avanos  Topaklı

Derinkuyu  Suvermez

Gülşehir  Abuşağı

Gülşehir  Gümüşkent

Gülşehir  Ovaören

Gülşehir  Karacaşar

Gülşehir  Tuzköy

Hacıbektaş  Karaburna

Hacıbektaş  Kızılağıl

Kozaklı  Kalecik

Kozaklı  Kanlıca

Kozaklı  Karahasanlı

Kozaklı  Karasenir

Ürgüp  Başdere

Ürgüp Mustafapaşa

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Avukat - 5 yıl önce
rıdvan bey ankaradan sessiz ve derinden geliyor.hasan ünver ticaret odası seçimlerinde büyük oynadı ve kaybetti her nefis nasıl ölümü tadacaksa her siyasetçi de birgün yenilgiyi tadacaktır hasan ünver için bu süreç yaklaşıyor işin garibi sinirlendikçe daha büyük hatalar yapıyor rabbim nevşehire yalandan dolandan kibirden uzak işinin ehli yöneticiler ve siyasetçiler ver.
Avatar
tarafsız - 5 yıl önce
koltuk sevdası parmaksızla başladı unutmamak lazım
Avatar
yorum - 5 yıl önce @tarafsız
ama halk isteseydi o koltuğu ona vermezdi.tamamen halkın istediği gerçekleşti.arif parmaksız son yıllarda nadir görünen bir halk desteği aldı.yorumunuz gerçeklerle bağdaşmıyor.
Avatar
AK - 5 yıl önce
milletvekilleri ve belediye başkanlari olmasa sadece tayyip beyin adiyla seçimlere girilse ak partinin oyu % 80
Avatar
yorum - 5 yıl önce
degerlı beledıye baskanlarım kendılerı ak partılı beledıye olarak halktan bır ak partılı olarak oy ısterler ya kavak kasabası beledıye baskanı ne dıye halktan oy ısteyecek once ben ak partılıydım,ondan sonra demokrat partılıyım dıye sımdı ne dıye oy ısteyecek halktan gene ben ak partılıyım mı dıyecek acaba.