banner461
banner195

Lara Koleji Satrançta Yine Birinci

Özel Nevşehir Lara Koleji öğrencisi Derya Solak Türkiye Satranç Federasyonu Nevşehir Şubesi tarafından düzenlenen Küçükler Satranç Turnuvasında İl birinciliğini kazanarak altın madalya kazandı.

Lara Koleji Satrançta Yine Birinci
25 Aralık 2012 Salı 17:06

banner143
banner134

 Yaş Grupları Küçükler Satranç Turnuvasında 11-12 yaş kategorisinde 6. sınıf öğrencilerinden  Derya Solak tüm rakiplerini yenerek  il 1.si oldu. Kapadokya Kültür Merkezi’nde  gerçekleştirilen yarışmalarda İsviçre Puan  Sistemi  uygulandı. Elemenin olmadığı bu sistemde yarışmacılar akşam 19.00 a kadar rakipleriyle müsabakaya devam ettiler.  

Lara Koleji satranç takımı çalıştırıcısı sınıf öğretmeni İbrahim Cebecioğlu  “Satranç kulübü olarak sene başından beri disiplinli ve azimli çalışmamızın karşılığını almış olduk. Öğrenci zekasını geliştiren, etrafımızda olup bitenlere bakış açımızı farklılaştıran satrancın kazanımları oldukça fazla. Bu kazanımların bir yarışma sonunda ödülle taçlandırılması oldukça güzel bir uygulama. Lara Koleji olarak  bu ve benzeri etkinliklerde söz sahibi olmaya devam edeceğimize inanıyorum. Çalışmalarımızda desteklerini esirgemeyen anne babalara ve okul idaremize teşekkür ederim.Önümüzdeki turnuvalarda da yeni madalyalar kazanacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
halil lal - 5 yıl önce
ne zaman 1. oldu da yine dendi.ilk kez olmuş.