banner461
banner195

Listeler Bayanlar İçin Tam Bir Hezimet

Nevşehir’de teşkilatı bulunan ve 7 Haziran seçimleri öncesinde milletvekili adayı çıkaran siyasi partilerde seçilebilecek düzeyde bir bayan adayının bulunmaması Nevşehir siyasetinin bayanlara verdiği öneminde bir göstergesi.

 Listeler Bayanlar İçin Tam Bir Hezimet
14 Nisan 2015 Salı 17:59

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de teşkilatı bulunan ve 7 Haziran seçimleri öncesinde milletvekili adayı çıkaran siyasi partilerde seçilebilecek düzeyde bir bayan adayının bulunmaması Nevşehir siyasetinin bayanlara verdiği öneminde bir göstergesi.

AK Parti’de Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider’in, Milliyetçi Hareket Partisinden Mehmet Varol, Sait Yüksel ve Mustafa Uğur, Cumhuriyet Halk Partisinden ise H. Bülent Tekiner, Cuma Yorgancı ile Mehmet Değirmenci’nin listeye alınması bayan adaylara verilen önemi ortaya koydu.

AK Parti’den milletvekilliği aday adaylığı başvuruda bulunan hiçbir bayan adayın listede yer bulamaması, Milliyetçi Hareket Partisinden ve Cumhuriyet Halk Partisinden ise aday adaylığı sürecinde bile bayan aday adayı ismine bile yer verilememesi Nevşehir siyasetinde bayanların ikinci planda kaldığının göstergesi durumunda.

AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisinin aday listelerinde yer veremediği bayanlar ancak Nevşehir’de seçimi kazanması muhtemel dahilinde olmayan siyasi partilerden aday listesine alındı.

Bağımsız Türkiye Partisinde İkbal Şişman ve Melek Büvelek, Vatan Partisinde Yıldız Yazıcı ve Elif Murşil, Demokratik Sol Partide ise Nefibe Özçelebi ve Ayda Nur Gül isimleri aday listelerinde kendilerine yer bulan isimler oldular.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
fani - 3 yıl önce
Ne bayanı otursun yemeğini pişirip çocuğunu büyütsün
Avatar
dedi kodu - 3 yıl önce
söylenenlere göre sayın belediye başkanı ve il başkanı bayanla çalışmayız demiş
Avatar
Seçmen - 3 yıl önce
şimdi̇ki̇ler kadindan daha güzel kıvırıyor. ne gerek bayanlara....