banner461
banner195

Mahkeme Kadıya Mülk Değil

Ürgüp belediye başkanı Fahri Yıldız, belediye başkanlığına tekrar aday olup olmayacağı konusunda açıklamalarda bulundu.

Mahkeme Kadıya Mülk Değil
19 Eylül 2013 Perşembe 10:48

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Ürgüp belediye başkanı Fahri Yıldız, belediye başkanlığına tekrar aday olup olmayacağı konusunda açıklamalarda bulundu.

Seçimlerin yaklaşması nedeniyle kendisine tekrar aday olup olmayacağının sıklıkla sorulduğunu belirten Ürgüp belediye başkanı Fahri Yıldız, “Mahkeme Kadıya Mülk değildir.” Diye söylenir. Bu söz doğru, mahkeme Kadıya mülk değil. Belirlenen süre içinde sınırlı sorumlu yetkilerle sadece bir emanettir o makam. Belediye Başkanlığı da ila nihaye bir kişiye mülk değil, geçici bir makam ve hizmet makamıdır. Bu manada sizlerin teveccühü, partimin onayı ile 4 yıl 5 aydan beri bu görevi sürdürüyorum. Sizlere hizmeti Ürgüp’e hizmeti vazife bilip, inanç ve dikkatle bu güne kadar çalıştım ve çalışmaya devam ediyorum. Elhamdulillah hayırlı bir çok işe imza attık, Dua gelecek işlerin üzerine gittik, Alkış gelecek işlere daha temkinli yaklaştık. Yaptıklarımız ortada, yapamadıklarımız ortada. İzan ve insaf sahibi hemşehrilerim her şeyi en iyi şekilde biliyor ve anlatıyor, gerisi teferruat. Şimdi şunu söylemek istiyorum: Çarşıda, Pazarda, yolda, yolakta, Düğünde, cenazede, hemşehrilerim bir soru yöneltiyorlar şahsıma “2014 Mahalli idareler seçiminde Belediye Başkanlığına yeniden aday olacak mısın?”. Sevgili Hemşehrilerim, ben kadere inanan nasip ve kısmetin ne anlama geldiğini bilen bir insanım, anlayışım bu, davranışım da buna göredir. Daha seçimlere 7 ay var, Şu anda işimize bakıyor, verilen süreyi en iyi şekilde kullanmaya çalışıyorum. Hizmetten kaçmak gibi bir lüksümüz asla yok. İstişaresiz iş yapmak gibi rastgeleliğimiz kesinlikle olmaz. Mensubu bulunduğum partimden ve teşkilatımdan (İl ve İlçe) kopuk değilim ve kendi başıma hareket etme hafifliğim asla olamaz, yani teşkilat terbiyesi görmüş bir kişi olarak, teşkilatımı takip ediyor ve teşkilatımı olmazsa olmaz bir karar mekanizması olarak tanıyorum. Yani tabiri caizse kendiliğimden gelin güveyi basitliğine asla düşmedim, düşmeyeceğim. Dereyi görmeden paça sıvamak, paydaşımız olan insanlara ve teşkilata saygısızlıktan başka bir şey değildir. Bu manada sevgili hemşehrilerim; Sayın Başbakanımız ve teşkilatımız tarafından aday adaylığı kapısı açıldığı andan itibaren bu konudaki niyetimizi ve kararlılığımızı açıklayacağım ve hizmetten asla kaçmayacağım. Yarın ola Hayır ola” açıklamalarında bulundu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mete pak - 5 yıl önce
nasıl iştir anlayamıyorum bir ilçede belediye başkan adaylığına başbakan karar verecek öylemi. biz burada yaşayan koyunlar olarak başkan adayını belirleyemeyeceğiz.çok üzüldüm koyun sürüsü bile yerel çoban tarafından yönlendirilir.yazık ürgüp gibi bir ilçede koyun bile olamayan çoban tarafından yönetiliyoruz.
Avatar
GERCEKLER - 5 yıl önce
urgupte 90 yillik kanalizasyon yeni yapildi icme suyu butun yeralti sebeksi degisti musluktan iciliyor dogalgaz yazismasi dahi yokken suan urgupte kismen yaniyor geldi, toki butun uzatmalara sit komusyanuna ragmen iahle ediliyor ve esi olmayan konutlar sadece urgupte yapilicak kiralamali dokuk sacik para akan araclar gicir gicir bir otoparkla 2013 modelle masraflar hizmete kaydi maasini aybasinda tikir tikir alan evine mutlu donen calisanlari var bir santiye halinde urgup yenileniyor ve birkurus heba edilmeden urgube hizmet olarak donuyor eger urgup bunlara ve daha fazlasina layik ve tek basina veriyor bu mucadeleyi hizmete layik degil ise urgup degisitirin fahri hocayi