banner461
banner195

Mehmet Varol : Ünver Artık Yoruldu

MHP Nevşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Varol, Nevşehir'in farklı bir yönetime ihtiyaç duyduğunu,Ünver'in 10 yıldır hizmet ettiğini belirterek "Ünvergüzel şeyler de yaptı. Ama yoruldu artık YETER" dedi.

Mehmet Varol : Ünver Artık Yoruldu
28 Mart 2014 Cuma 22:04

banner143
banner134

 MHP Nevşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Varol,Dün akşam FİB Haber.Com da canlı olarak yayınlanan ve Gazeteci Behçet Alkan ın hazırlayıp sunduğu programa katılarak merak edilen sorulara cevap verdi projelerini anlattı.

Varol: "Belediye Başkanının yetkileri çok büyük. Dolayısıyla bu kadar yetkili belediye başkanı iyi bir yönetici olursa bulunduğu çevreyi ihya eder, geliştirir. Kötü bir yönetici olursa bulunduğu yeri çirkinleştirir, imha eder" dedi.

Türkiye'deki denetleme mekanizmasının iyi olmadığını kaydeden Varol, "Belediye başkanı yetkisini sivil toplum kuruluşlarıyla, üniversitelerle, meslek odalarıyla paylaşarak kullanmalıdır. Tek başınıza karar verirseniz bugün Nevşehir'imizde olduğu gibi, Türkiye'nin en borçlu belediyeleri arasında Nevşehir Belediyesi olur. Yapılan yatırımların bir çoğu da atıl olur" ifadelerini kullandı. 

"ORTAK YAŞAM DA ORTAK AKILLA KURULUR"-Nevşehir'in farklı bir yönetime ihtiyaç duyduğunu, Ünver'in 10 yıldır hizmet ettiğini ifade eden Varol, "Güzel şeyler de yaptı. Ama artık yoruldu. Bu 10 yıllık sürece baktığımız zaman Nevşehir kimliği ortadan kaybolmuş,Tarihi değerleri kalesi,çeşmeleri elden gitmiş insanların mutlu olmadığı bir Nevşehir var önümüzde. Yap bozlarla deneme tahtasına çevrilmiş elindeki kaynağı hoyratca kullanan bir anlayışla Kimsenin fikri alınmadığı zaman yaşayanlarda kendini kente ait hissetmiyor. Şehirlerde ortak bir yaşam vardır. Ortak yaşam da ortak akılla kurulur" dedi.


10 yıllık bir Belediye Başkanın 2014 Yerel seçimleri için Nevşehir halkına yapacakları projeleri anlattığı kitapcığı ağır bir dille eleştiren Varol,İşte bu Ünver e hiç yakışmadı...Ya bizi ciddiye almadı yada bizleri salak yerine koyuyor dedi.
Ünver'in kitapcığında yer alan projeleri içinde sadece iki alt üst geçitle bir kaç rütüşun yer aldığı projelerle mi 2023 e hazırlanacak bu şehir?

Nevşehir'deki su sorununa değinen Varol, Allah kısmet ederde 31 Mart ta gelirsek söz veriyorum Halkımızın içinde olmaya,Bürokrasi Siyasilerle son derece medeni şekilde NEVŞEHİR için iyi ilişkiler içerisinde olacağımıza ve bu şehre en güzel hizmet için hazırladığımız projelerle vatandaşlarımızın layık olduğu hizmetleri getireceğiz.Kaynaklarımız mevcut elimizdeki kaynakların en güzel şekilde kullanılmasıyla çözümlenebileceğine inanıyorum Milletvekilleeriyle problem yaşanmaz Zaten kanun koyucu görev ve sorumlulukları sınırlandırmış şuna inanın bizimle çalışmak onlarıda mutlu edecektir dedi.

Varol seçim çalışmaları kapsamında Nevşehirli vatandaşlaımızın büyük destek teveccühlerine şahitlik ettiğini belirterek biz geldiğimizde internet yoluyla Belediye tv den halkımızı her konuda bilinçlendireceğiz hesap verir şefffa bir anlayışla halkımızla birlikte bu şehri yöneteceğiz dedi.
Ayrıca Nevşehir kale ve çevresi için çok büyük projemiz hazır.Yer yer butik otellerle birlikte şehir merkezini Turizmle buluşturacaklarını ifade etti.

Son olarak 30 Mart yerel seçimlerinin Nevşehir ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum diyen Varol bu bilinçle halkımızın sandıkları başında gereğini yapacaklarını düşünüyorum dedi.Varol ayrıca halkımızın dua ve desteklerini bekliyorum dedi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
aysee - 4 yıl önce
Allah askina kim yoruldu yaa durust olun yorulmus birini ariyorsan genel baskaniniza bakin... devlet bahceli cok yorgun cekilip kosesine dinlenmeli ulkucucugu de anlayan biri gelmeli yani.....
Avatar
varola - 4 yıl önce
oyum varola yeter 2 dönemdir hasana verdik bu defa öz evladımız varola
Avatar
selo - 4 yıl önce
helal olsun sana başkan varol
Avatar
Ünver ne diyecek - 4 yıl önce
bugun hasan ünver kapadokyatvde neler söyleyecek bakalım varolun sorularına cevap verecekmi şimdiden merak ediyorum
Avatar
R.K - 4 yıl önce
allah yolunu açik etsin başkanim...31martta nevşehire güneş olmani diliyoruz..
Avatar
kapadokya tv - 4 yıl önce
Biz izleyemedikten sonra uydu yayiniz yok bu zamanda
Avatar
Ridvan - 4 yıl önce
10 yildir cesmeden su icemiyoruz InsaAllah Mehmet Bey sayesinde bu sorundan kurtulacagiz..
Avatar
nevşehrli - 4 yıl önce
öz evladına sahip çık nevşehir.

bu fırsat bi daha gelmez koy mührünü sevgiye, kardeşliğe... oylar varolaaaa