banner461

Menekşe, Karaburna Köyü Kapalı Sulama Kanalı Açılışına Katıldı.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe, Hacıbektaş İlçesinin Karaburna Köyünde, KOP Projesi Destekli Modern Kapalı Sulama Kanalı Açılışına Katıldı.

banner503
Menekşe, Karaburna Köyü Kapalı Sulama Kanalı Açılışına Katıldı.
20 Temmuz 2018 Cuma 15:07

banner143
banner134

Nevşehir'in Hacıbektaş İlçesine bağlı Karaburna Köyünde yapımı tamamlanan KONYA Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Nevşehir İl Özel İdaresi koordinesinde yürütülen modern kapalı sistem damlama sulama tesisi, törenle hizmete açıldı.
Tarımsal sulamada su kaybını en aza indirilen ve tarımsal üretimin artırımına yönelik modern kapalı sistem sulama sisteminin uygulanacağı projeden yaklaşık 300 çiftçinin yararlanacağı belirtildi. Karaburna köyünde düzenlenen törene; Nevşehir Vali Yardımcısı Hasan ERKAL, Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe, Hacıbektaş Kaymakamı Yiğit Yaşar DEMİRER, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Savaş Benli, İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün, İl Genel Meclis üyeleri, Karaburna Köyü muhtarı Mehmet Ali KEPİL, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Hacıbektaş Kaymakamı Yiğit Yaşar DEMİRER, KOP kapsamında desteklenen Karaburna Köyü Kapalı Sulama Sisteminin hayırlı ve bereketli olması temennisinde bulunarak programda emeği geçenlere teşekkür etti.
Kaymakam DEMİRER, açılış töreninde yaptığı konuşmada," KOP kapsamında Karaburna Köyü'müze kazandırdığımız Kapalı Sulama Sisteminin açılışını gerçekleştirdik. "Köyümüze ve bölgemize can suyu olacak planlı bölgesel kalkınma programımızla hem çiftçimiz hem de ülkemiz kazanacak. Suyu, toprağı, mahsulü çağdaş tarım yöntemlerini uygulayarak kaliteli tarım ürünleri yetiştirmeye çalışıyoruz. Büyüyen ve gelişen Türkiye yolunda, tarım ürünlerimiz güçlü ekonomimizin sigortasıdır. KOP kapsamındaki Karaburna Köyü Kapalı Sulama Sistemimiz hayırlı ve bereketli olsun "dedi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel MENEKŞE’de konuşmasında; Şehit Mustafa Tezcan Kapalı Sistem Sulama Kanalları ve İçme Su Şebekesi" açılış töreninde katıldık. Karaburna Köyü bize her zaman destek oldu bizde yatırımlarımızla her zaman onların yanında olduk. Biz bu birlik ve beraberlikle daha birçok açılışlarla bir arada olacağız. Şehrimize, Hacıbektaş’a, Karaburna Köyümüze ve halkımıza hayırlı uğurlu olsun. Çiftimize hayırlı bereketli olsun." dedi.

Akabinde köy muhtarlığında açılış yemeği verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.