banner461
banner195

Mhp Belediyesine Yakışmadı.

Gülşehir Belediyesi tarafından tam iki yıl önce yapılan Şehitlik Parkı dökülüyor.

Mhp Belediyesine Yakışmadı.
20 Nisan 2015 Pazartesi 12:15

banner143
banner134
 Gülşehir Belediyesi tarafından tam iki yıl önce yapılan Şehitlik Parkı dökülüyor. Gülşehir’in önceki Belediye Başkanı Mustafa Dursun döneminde projesi gerçekleştirilerek, 17 Nisan 2013 tarihinde yapımı tamamlanan Şehitlik Parkındaki büstler, aradan geçen iki yıla dayanamadı.

 

Tarihteki 16 Türk Devletini kuran liderlerin büstleri, seramik benzeri malzemeden yapılmış ve siyah renge boyanmış. Ancak büstlerin yapıldığı malzeme kalitesiz olmalı ki sadece iki kış ve iki yaza dayanamadı. Attila, Mete, Ahsuvar, Panu, Bayan Kağan, Alptekin, Timur, Hazar Han gibi liderlerin büstleri tel tel dökülüyor.

 

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Nevşehir AKP Milletvekilleri A. Erdal Feralan, Ebubekir Gizligider, Murat Göktürk, Gülşehir Kaymakamı Murat Ertekin, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Jandarma Kd. Albay Dursun Ertuğrul ve Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun ile çok sayıda davetlinin katıldığı Şehitlik Parkının açılışı, 23 Eylül 2013 tarihinde yapılmıştı.

 

 

İstiklal, Balkan ve Çanakkale Savaşındaki 250 Gülşehirli şehidin ismi de sembolik mezarlara yazıldı. Ancak mermer bloklar üzerine yazılan şehit isimleri okunamıyor. Şehitlerin mermer üzerine yazılan isimlerinin renkleri solmuş, boyası dökülmüş ve okunamaz hale gelmiş.

 

Bu kadar kısa zamanda bozulan büst ve yazıların bu durumu, vatandaş tarafından tepki görüyor. “Alman işini evladiyelik, Türk işini elgördülük yapıyor. O kadar para harcanan bu işlerin garantisi yok mu?” diyerek vatandaşlar tepkilerini dile getirdiler.

 

 

Ayrıca Şehitlik Parkında bayrak enflasyonu dikkati çekiyor. 16 Türk Devleti bayraklarının yerine Türkiye Cumhuriyeti bayrağı gönderlere çekilmiş. Çoğu bayrakların uç kenarları rüzgardan zedelenmiş durumda.

 

Gülşehir ilçesi 30 Mart seçimlerinden sonra Milliyetçi Hareket Partisi adayı Vahdi Arısoy seçimi kazanmıştı. Türk Devleti bayrakları ve Attila, Mete, Ahsuvar, Panu, Bayan Kağan, Alptekin, Timur, Hazar Han gibi Büyük Türk liderlerin büstleri tel tel dökülüyor olması ve MHP Belediyesinde böyle durumların olması hiç yakıştıramadık.

 

Bu duruma ilçe sorunları ile ilgilenen Sayın Belediye Başkanımız hemen çözüm üreteceğini düşünmekteyiz. Şehitlerin ruhları sızlıyor.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
büstler dayanıksız malzemeden yapıldı diye hiçbir şehidin ruhu sızlamaz.çok duyarlıysanız bu konulara vatandaş olarak destek verin .seçim öncesi kimi nasıl karalayabiliriz derdine düşmektense asıl şehitlerimizin ruhunu sızlatan insanların gerçekleri ile ilgilenin
Avatar
hakkı - 3 yıl önce
Çürük malzeme kullanmak yapılan parkın 2 yıl dayanamaması akp belediyesine tam yakışıyo sayın başkanımın parkı en kısa zamanda yenilemesi temennisiyle
Avatar
nevcity - 3 yıl önce
önce gülşehirde kanalizasyon haberi sonra bu haber karalamayı bırakın
Avatar
TUZKÖYLÜ - 3 yıl önce
ne işe yariyorki hizmet sifir tuzköy.e hizmet adina bi şey yok nasil su parasi alirim derdi para hani ulaşim yok tuzköylüperişan
Avatar
TUZKÖYLÜ - 3 yıl önce
tuzköy.e gelme başkan misin nesin kovulacaksin