banner461
banner195

MHP Genel Başkanlığına Nevşehirli Aday

Aslen Nevşehirin Gülşehir ilçesinden olan KBB Uzmanı Op.Dr. Seyfi Şahin, MHP'de Genel Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

MHP Genel Başkanlığına Nevşehirli Aday
25 Ağustos 2012 Cumartesi 12:27

banner143
banner134

 Aslen Nevşehirin Gülşehir ilçesinden olan KBB Uzmanı Op.Dr. Seyfi Şahin, MHP'de Genel Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’de 4 Kasım'da yapılacağı duyurulan kongre öncesinde Hemşerimiz Op.Dr. Seyfi Şahin, Genel Başkanlığa aday olacağını açıkladı.

 

Milliyetçi Hareket Partisi'nde yaklaşan kongre öncesinde genel başkanlık yarışı da hareketleniyor. Kulislerde çeşitli isimler dolaşırken, Kayseri'den 19'uncu dönem milletvekili seçilen ve özel bir sağlık kuruluşunun başhekimi olan Opr.Dr. Seyfi ŞAHİN de aday olduğunu açıkladı. Önümüzdeki günlerde adaylığını basın toplantısıyla kamuoyuna duyuracağını dile getiren Şahin, şöyle konuştu:

 

"Bu konuda siyasi tecrübelerimize dayanılarak aday olmam konusunda bazı girişimlerde bulunuldu. Biz de bunu reddetmedik. Devlet Bahçeli'yi severim, ama MHP statik bir konuma geldi. Bizim kişilerle bir sorunumuz yok. Tabi ki bize muhalif olanlar da, yanımızda yürüyenler de var. Bu konuda aday bolluğu da var. Biz de yürüyen aday çoğunluğuna katıldık. Başkanlık konusunda iddialıyım ve de kararlıyım."

 

 

Op.Dr.Seyfi ŞAHİN Kimdir?

 

1948 Yılında Gülşehir ilçesi Hacıhalilli köyünde dünyaya geldi. İlkokulu köyünde, orta ve Lise öğrenimini Nevşehir’de tamamladı.

 

1968 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. Öğrencilik yıllarında Ülkü Ocaklarının kuruluşunda bulundu. 1971 yılında sonra MHP gençlik kolları yönetim kolları üyesi oldu.

 

1974 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Diyarbakır, İzmir ve Nevşehir de doktor olarak çalıştı. 1981 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinden Kulak Burun Boğaz (KBB) uzmanı olarak ihtisasını aldı. Bir yıl üniversitede öğretim görevlisi olarak çalıştı. Daha sonra Kayseri de serbest tabip olarak hizmete başladı. Bu süre içerisinde Kayseri Bölge Tabip Odası Başkanlığı ile birçok vakfın kuruluşunda bulundu.

 

3 yıl MHP Kayseri İl Başkanlığı, 4 yıl MHP MYK üyeliği yaptı. Bu arada Kayseri mahalli gazetelerinde fikri, siyasi, kültürel ve mesleki yazılar yazdı. Ulusal olarak yayın yapan Hergün Gazetesi ile Tercüman Gazetesinde yazıları çıktı. Ayrıca Yeni Düşünce gazetesinin de köşe yazarlığını yaptı.

 

1991 de Kayseri’den MHP milletvekili olarak meclise girdi. MHP Genel Sekreterliği Yardımcılığı yaptı. Bu arada Ortadoğu gazetesi köşe yazarlığına başladı ve halen devam ediyor.

 

Şu anda kendi adıyla bir Kulak Burun Boğaz merkezi işletmektedir. Tıp dalında birçok araştırma ve yayını vardır. İngilizce ve Fransızca bilen Op.Dr. Seyfi ŞAHİN Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.