banner461
banner195

MHP İl Başkanı Göksel Taşçı, Türkiye’de Milli Eğitim İflas Etmiştir

Yeni eğitim öğretim döneminin Nevşehir’e hayırlı olmasını dileyen Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Göksel Taşçı, başta SBS sınavı konusundaki belirsizlik olmak üzere bir çok konuda yaşanan belirsizliğin iktidarın milli eğitim konusunda ne denli beceriksiz olduğunu bir kez daha ortaya koyduğunu dile getirdi.

MHP İl Başkanı Göksel Taşçı,  Türkiye’de Milli Eğitim İflas Etmiştir
19 Eylül 2013 Perşembe 11:03

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Yeni eğitim öğretim döneminin Nevşehir’e hayırlı olmasını dileyen Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Göksel Taşçı, başta SBS sınavı konusundaki belirsizlik olmak üzere bir çok konuda yaşanan belirsizliğin iktidarın milli eğitim konusunda ne denli beceriksiz olduğunu bir kez daha ortaya koyduğunu dile getirdi.

Kaldırılan SBS sınavının yerine nasıl bir sınav yapılacağının ve bu durumun öğrencileri nasıl etkileyeceğinin de henüz kesinlik kazanmadığına değinen Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Taşçı, Öğretmenini aşağılayan bir düşüncenin Milli Eğitimde başarılı olmasının mümkün görünmediğini belirtti.

Taşçı, “2013 – 2014 Eğitim Öğretim dönemi başladı. Milli Eğitim camiamızın, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, idarecilerimizin ve velilerimizin yeni eğitim öğretim dönemini kutluyoruz. Yeni eğitim öğretim döneminde özellikle orta okul öğrencilerimizde kaos ve kargaşa devam etmektedir. Kaldırılan SBS imtihanlarının yerine ne şekilde bir imtihan yapılacağı ve sonucunun öğrenciler üzerindeki olumsuz etkilerinin nasıl telafi edileceği merak konusu. Son 10 Yıldır Milli Eğitimde yaşatılan kargaşa neticesinde durumdan ne öğrenciler, ne veliler, ne de öğretmenler memnun. Bu memnuniyetsizlik her şeyden önce geleceğimizi tehlikeye sokmuştur. Öğretmenini sevmeyen bir Milli Eğitim Sistemi olabilir mi?. Maalesef Başbakan Öğretmenini sevmediğini söylüyor. Öğretmenine 3 ay tatil yapan, 15 saat çalışan diyerek öğretmenini aşağılıyor. Herkes bilir ki, öğretmenin mesaisi olmaz. Öğretmen 24 Saat mesai yapar. Ömrünü bu mesleğe adamıştır. Hayatında okulu ve öğrencisi kendinden ve ailesinden önce gelir. Bu iktidarın milli eğitim sistemindeki acemiliği ve beceriksizliği gösteriyor ki, Milli Eğitim Türkiye’de iflas etmiştir. Bütün bu olumsuzluklara rağmen Milliyetçi Hareket Partisinin Milli Eğitim politikası net ve açıktır. Ülkemizi müreffeh ülkeler seviyesine çıkaracak vizyon, misyon ve kadroları vardır. Bu vesile ile yeni eğitim öğretim döneminin tekrar öğrencilerimize, öğretmenlerimize, idareci ve velilerimize hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ynarin - 5 yıl önce
göksel bey yerinde ve doğru tespitlerde bulunmuş tebrikler,halktan bir kişi olarak sevindim cesaretli açıklamalarınıza.
Avatar
LEGEND - 5 yıl önce
mhp nin eğitim politikası net ve açıktır.. eee ne politikası var mhp nin gidin allah aşkina güldürmeyin.. söyleyinde bizde bilelim mhp nin eğitim politikasini. sözüm tüm öğretmenlere değil ama yarisi internette araba satiyo geri kalani koop yaptiriyor. emlakçilikla uğraşiyor. elde telefon deers anlatiyorlşar. akp nin eğitim knusunda yanlişlarini kabul ediyorum ama mhp nin sütten çikmiş ak kaşik olmadiği ve önceki yillara bakildiğinda ekonomi sağlik ulaşim vb. konulardaki başariziliği eğitimdede göstereceği aşikar...
Avatar
Legend e cevap - 5 yıl önce
Milli eğitimde Akp nin başarısız olduğunu kabul ediyorsun. Bunu anlamışsın. Mhp nin milli eğitim poitikası tabiki var. Eleştirmek için eleştiriyorsun mhp yi. Öğretmeni denetleyen bir denetleme kurulu var. Onu denetleyen bir uyuşuk bir bakanlık var. Göksel Başkanın dediklerinin hepsinin altına imzamı atarım. Akp yalakalarına duyurulur.
Avatar
Her zaman - 5 yıl önce
mhp nin yönetimide öğretmen vs bile yok. muhasebeci arkadaşımız eğitim konusunda ahkam kesiyor. ne hallere düştük
Avatar
legend - 5 yıl önce
yahu anlatında bilelim şu eğtim politikasını bi..
Avatar
ESKİ AKP Lİ - 5 yıl önce @LEGEND
boş boş konuşuyon bi̇r bi̇ldi̇ği̇n bi̇le bi̇r şey yok sadece yazilana muali̇f olmak seni̇nki̇si̇ eli̇n boş gali̇ba gelde mhp ni̇n mi̇lli̇ eği̇ti̇m poli̇ti̇kasini oku legend hanimmisin beymisin adin bi̇le yok seni̇n
Avatar
TÜRK OĞLU TÜRK - 5 yıl önce
lagend misi nesin soytarimisin önce kendine yakişan bir türk ismi ile yaz yazini okadar iyi biliyorsunda niçin m e müdürü olmadi ozaman eğitimide cocuk oyuncağina çevirdiniz yazik
Avatar
Her zaman - 5 yıl önce
MHP İL YÖNETİMİNDE ÖĞRETMEN OLUNCA MI MİLLİ EĞİTİMDEN ANLANIR. DAR KAFALI her kim sen. SİZİN İL BAŞKANI AVUKAT OLUNCA HER İLŞTEN ANLAR MI DEMEK. KALDI Kİ MHP İL YÖNETİMİNDE İKİ TANE ÖĞRETMEN VAR İLÇEDE İKİ ÖĞTETMEN VAR. TABİ ZEKASI VE AKLI YETMEYENLER BUNU DA ANLAMAZLAR. GÖKSEL BAŞKANIM TEBRİK EDİYORUM SİZİ. YOLUNUZ AÇIK OLSUN.