banner461
banner195

MHP Nevşehir İl Başkanı Taşçı Karayollarının Özelleştirilmesinin Yanlış Olduğunu Belirtti

Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir İl Başkanı Göksel Taşçı Karayollarının Özelleştirilmesi hususunda FİB Haber Merkezine önemli açıklamalarda bulundu.

MHP Nevşehir İl Başkanı Taşçı Karayollarının Özelleştirilmesinin Yanlış Olduğunu Belirtti
06 Şubat 2013 Çarşamba 12:36

banner143
banner134

 MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ NEVŞEHİR İL BAŞKANLIĞI

KARAYOLLARI ŞUBELERİNİN ÖZELLEŞTİRİLMESİ HAKKINDA BASIN BİLDİRİSİ

 

            Hükümet  8 otoyol ile iki köprüyü 25 yıllığına 5 milyar 640 milyon dolar’a satarak özelleştirmiştir.   Karayolları Genel Müdürlüğünün resmi verilerine göre yıllık ortalama 590 milyon dolar gelir getiren bu işletmelerin 25 yıllık toplam geliri  14 milyar 775 milyon dolar olarak tahmin edilmektedir.  Yani devletin 25 yılda maddi kaybı tahmini 9 milyar dolardır. Oto yol ve Köprülerin satışından sonra Karayolları’nın özelleştirilmesine de Şubeleri tek tek satarak başlanmıştır.

Milletine en iyi hizmeti sunma gayretinde olan Kamu Kurumu Karayollarının özelleştirilmesi ise hem Hizmet alan milletimizin mağduriyetine hem de Karayollarının Tüm Personeline bir fayda sağlamayacaktır.   Bunun delili ise Yolların ve Köprülerin satışında Devletin uğratıldığı zarar ile aşikardır. Teşkilat olarak Karayolları personelinin yanında yer aldığımızı ve desteğimizin devam edeceğini bildirir, saygılar sunarız.

 

 

                                                                       GÖKSEL TAŞCI

                                                                       MHP NEVŞEHİR İL BAŞKANI


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Kemal - 5 yıl önce
karla mücadele, trafik işaretlerinin düzenlenmesi ve yollarla ilgili kazalarda sigorta şirketlerine karşı devletin taraf olması yerine özelleştirmeyi alan firmanın taraf olması gibi nedenler düşünüldüğünde ak partinin bugüne kadar yaptığı en mantıklı ihale olduğu söyleniyor..tek yönlü düşünmemek lazım bilginize