banner461
banner195

MHP Nevşehir Kadın Kolları İl Başkanı Gürbüz Dünya Kadınlar Günü Mesajı

MHP Nevşehir Kadın Kolları İl Başkanı Yıldız Gürbüz , 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

MHP Nevşehir Kadın Kolları İl Başkanı Gürbüz Dünya Kadınlar Günü Mesajı
07 Mart 2015 Cumartesi 14:10

banner143
banner134
MHP Nevşehir Kadın Kolları İl Başkanı Yıldız Gürbüz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

KADIN KOLLARI NEVŞEHİR İL BAŞKANLIĞI

 

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI (06 Mart 2015).

 

Bilindiği gibi, 8 Mart tarihleri, her yıl Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmaktadır. Bu gün vesilesi ile tüm kadınların karşılaşmış oldukları zorluklar ve çözüm yolları küresel çapta tartışılmakta, çeşitli etkinlikler düzenlenmekte ve daha huzurlu, daha güvenli bir dünyanın kurulması amacıyla gayret edilmektedir.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Nevşehir İl Başkanlığı olarak, bu gün nedeniyle, Türk kadınının günümüzde içerisinde bulunduğu hiç de iç açıcı olmayan durumu hakkında kamuoyunun dikkatini çekmek istiyoruz. Kadınlarımızın yaşam koşullarının gün geçtikçe daha da kötüye gittiğini, ülkemizin genel olarak olumsuz gidişatının etkisiyle de, kadınlarımızın adım adım ötelenmekte olduğunu, dışlanmakta olduğunu ve toplumsal yaşamın dışına itilmekte olduğunu gördüğümüzü belirtmek istiyoruz.

 

Artık hiçbir şekilde inkâr edilemeyecek gerçek şudur ki; Türkiye’nin kaderini 13 yıldır elinde bulunduran AKP iktidarının ülkemizi getirdiği bugünkü noktada, her gün kadınlarımız bir yerlerde öldürülmekte, kolları, elleri kesilerek sağa sola atılmakta, sokak ortalarında infaz edilmekte ve insafsızca doğranarak yakılmaktadır. Her gün, bu nedenle bağrımız yanmaktadır. Her gün derin üzüntülere boğulmaktayız. Her gün yeniden kahroluyoruz. Ancak son 13 yıldır ülkemizi oyalayan, maddi, manevi tüm varlıklarımızı pervasızca harcayan, milli ve manevi değerlerimizi hiçe sayan asıl sorumluların, kadınlarımızın içine düşürülmüş olduğu bu olumsuz durum nedeniyle hiç sorumluluk üstlenmemeleri ise üzüntümüzü daha da artırmaktadır.

 

Dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi olarak, genel anlamda tüm insanlık âlemi ve Türk milletinin bütünü için de istediğimiz gibi, kadınlarımız açısından da temel hak ve hürriyetlerin korunması ve geliştirilmesini istiyoruz. Türk aile yapısının bozulup yozlaşmasının önlenmesini ve tüm kadınlarımızın sosyal güvenlik kapsamında bulunmasını istiyoruz. Özellikle sosyal güvenlik kapsamında olmayan ve muhtaç durumda bulunan kadınlarımıza güvenli barınma imkânlarının sağlanmasını ve hayatlarını idame ettirebilecekleri devamlı bir iş ve gelire kavuşmalarının sağlanmasını istiyoruz.

 

Özetlemek gerekirse; Türk-İslam medeniyetimizin, günümüz nesillerine yüklemiş olduğu tarihsel bir sorumluluk olarak, tüm kadınlarımızın, toplumda hak ettikleri statüye uygun bir konuma yükseltilmeye çalışılmasını istiyor ve bu konuyu ısrarla takip ettiğimizi belirtiyoruz. Bilimden sanata, spordan edebiyata, siyasetten çalışma hayatına kadar her alanda kadınlarımızın büyük çaba ve başarıları tek temennimizdir. Kadınlarımızın sosyal, siyası ve ekonomik hayatın içinde hak ettikleri mevkilere yükseltilmesi vazgeçemeyeceğimiz hedeflerimizdendir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk kadınının, Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, hepsine en iyi dileklerimle birlikte saygılarımı sunuyorum.

 

YILDIZ GÜRBÜZ

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

KADIN KOLLARI NEVŞEHİR İL BAŞKANI


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.