banner461
banner195

MHP Nevşehir Milletvekili Adaylarından Miraç Kandili Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir Milletvekili Adayları Miraç Kandili nedeniyle birer mesaj yayınladılar.

MHP Nevşehir Milletvekili Adaylarından Miraç Kandili Mesajı
15 Mayıs 2015 Cuma 09:54

banner143
banner134
Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir Milletvekili Adayları Miraç Kandili nedeniyle birer mesaj yayınladılar.

MHP Nevşehir Milletvekili Adayları Mehmet Varol, Sait Yüksel ve Mustafa Uğur Miraç Kandili nedeniyle mesaj yayınladılar.

VAROL, ‘’MİRAÇ KANDİLİNE ERİŞMENİN MUTLULUĞU YAŞAMAKTAYIZ’’

MHP Nevşehir 1. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Varol yayınladığı bir mesajla tüm İslam aleminin Miraç kandilini kutladı.

Kandil gecelerinin manevi iklimin en güzel şekilde yaşandığı geceler olduğuna vurgu yapan MHP Nevşehir 1. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Varol mesajında şu ifadelere yer verdi: 'Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) insanlık adına Âlemlerin Rabbiyle buluştuğu ve insanlığın kurtuluşu için çeşitli müjdelerle geri döndüğü 'Miraç Kandil’ine erişmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri olan Miraç kandilinin sevgi, kardeşlik ve barış duygularını kuvvetlendirmesini, ülkemiz ve tüm insanlık alemine mutluluk, huzur ve barış getirmesi temennimizdir" dedi.

Mübarek gün ve gecelerin insanların kendilerini sorgulamaları için bir fırsat olduğunu belirten MHP Nevşehir 1. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Varol; "Bütün mübarek gün ve gecelerimiz gibi Miraç hadisesi de; İlahi rahmet ve huzura erişmenin, öncelikle gönül ve ruh temizliğinden ve ahlaki erdemlere yükselişten geçtiğinin mutlak habercisidir. Şüphesiz manevi duygularımızı canlandıran, iç dünyamıza doğru bir yolculuk yaparak kendimizi sorgulamamızı sağlayan kutsal gün ve geceler; bizlere bireysel ve toplumsal olarak iman, ibadet ve ahlak bakımından kendimizi yenileme, geleceğimizi Allah'ın rızası doğrultusunda planlama ve ümitlerimizi tazeleme fırsatları sunmaktadır. Bu duygular içerisinde, başta Nevşehirli hemşerilerimin ve tüm İslam âleminin Miraç kandilini tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

YÜKSEL ‘’ NEVŞEHİRLİ HEMŞERİLERİMİZİN MİRAÇ KANDİLİNİ KUTLUYORUM’’ MHP Nevşehir 2. Sıra Milletvekili Adayı Sait Yüksel, 15 Mayıs Cuma gecesi idrak edilecek Miraç Gecesi dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. MHP Nevşehir 2. Sıra Milletvekili Adayı Sait Yüksel mesajında, Hz. Peygamberimizin (S.A.V.) Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya bir gecede gerçekleştirdiği semavi bir yolculuk olan Miraç hadisesinin mukaddes bir yolculuğun ve manevi bir yükselişin ifadesi olduğunu belirtti. Miraç Gecesi’nin diğer kutsal gün ve geceler gibi manevi dünyamızı zenginleştiren ve onaran müstesna bir gece olduğunu kaydeden MHP Nevşehir 2. Sıra Milletvekili Adayı Yüksel, mesajına şöyle devam etti. “İç dünyamıza doğru yolculuk yaparak kendimizi sorgulamamızı sağlayan kutsal gün ve geceler, bizlere günahlardan, kötülüklerden ve her türlü olumsuzluklardan uzaklaşarak yaratıcımız olan Allah’a yönelme fırsatı sunar. Miraç hadisesi de bizlere ilahi rahmet ve huzura erişmenin, hakikat arayışında zirveye ulaşmanın, kalp ve ruh temizliğinden ve ahlaki erdemlere yükselişten geçtiğini bildirmektedir. Bu mübarek gecede yapılacak samimi dua ve yakarışların İslam âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve mutluluğuna vesile olmasını diler, tüm Nevşehirli hemşerilerimizin ve Müslümanların Miraç kandilini kutlarım.” UĞUR, ‘’MİRAÇ KANDİLİNİ EN GÜZEL ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMEMİZ GEREKİR’’ MHP Nevşehir 3. Sıra Milletvekili Adayı Mustafa Uğur, "Önemli ve anlamlı günlerimiz kendimizi yenilememiz için fırsatlardır. Bu fırsatları en güzel şekilde değerlendirmek gerekir" dedi. MHP Nevşehir 3. Sıra Milletvekili Adayı Mustafa Uğur mesajında, "Miraç mucizesi, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV) yaptırılan mukaddes bir yolculuğu, manevi yükselişi ve huzur-u ilahiye kabul edilişi ifade etmektedir. Miraç mucizesinde de Peygamberimiz aracılığıyla insanlığın kurtuluşu için bizlere önemli görev ve mesajlar var. Bizler yaşamımızın her alanında ve zaman dilimlerinde yaptığımız ve yapacağız her şeyin hesabını vereceğimizi biliyoruz. Her anımızın Allah'ın gözetim ve denetimi altında olduğu bilinç ve şuuru içerisinde hareket edersek, hayatımızın farklı bir anlamı olur. Bu farklılıkla anlam kazanan hayatımız zirveye ulaşır, önemli ve anlamlı günlerimiz kendimizi yenilememiz için büyük fırsatlara dönüşür. Bu fırsatları en güzel şekilde değerlendirmek gerekir" dedi. Uğur, "Bu duygularla Miraç Kandilini en içten dileklerimle kutluyor, dualarımızın kabul görmesini, Müslümanların, birlik ve beraberliğine, milletimizin ve bütün insanlığın huzur ve saadetine vesile olmasını Yüce Allah'tan temenni ve niyaz ediyorum" dedi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.