banner461
banner195

MHP nin Avanos'ta İddialı Adayı Elektronik Mühendisi Mustafa Kılıç

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde Avanos Milliyetçi Hareket Partisinin Belediye Başkanı adayı belli oldu.

MHP nin Avanos'ta İddialı Adayı Elektronik Mühendisi Mustafa Kılıç
29 Kasım 2013 Cuma 10:12

banner143
banner134

 Elektrik ve Elektronik Mühendisi olan ve ayrıca çok iyi derecede İngilizce bilen, daha önce KKTC Kurucu Cumhur Başkanı Rauf Denktaş'ın Gençlik Danışmanlığı görevini yapan, Doğu Akdeniz Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Mustafa Kılıç, MHP Avanos Belediye Başkan Adayı oldu.

 

Ali İhsan Sezer'in MHP'den istifa ederek Saadet Partisinden Avanos Belediye Başkan adayı olmasıyla MHP'nin geriye kalan ve akraba olan 2 aday adayı Mustafa Kenan Sarıtaş ve Mustafa Kılıç arasındaki adaylık yarışını Elektrik ve Elektronik Mühendisi Mustafa Kılıç kazandı.

Geçtiğimiz seçimi Ak Parti ile MHP arasında az bir oy farkıyla MHP kaybetmişti. 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak Yerel Seçimlerde Avanos Belediye Başkan Adayı olarak MHP Genel Merkezi tarafından Elektrik ve Elektronik Mühendisi Mustafa Kılıç'ı belirledi.

MUSTAFA KILIÇ KİMDİR?

1968 Avanos doğumlu olan Mustafa Kılıç, Rahmetli Hüseyin Avni Kılıç’ın oğludur. İlkokulu Avanos Kızılırmak ilk Okulunda, Orta ve lise öğrenimini Kayseri T.E.D Kolejinde tamamlayan Mustafa Kılıç üniversite eğitimini ise Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik ve Elektronik  Mühendisliğinde yaptı.

Üniversite yıllarında Doğu Akdeniz Üniversitesi öğrenci yönetim kurulu başkanlığı, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın gençlik danışmanlığı görevlerini yürüttü.

KKTC’de MDD (Milliyetçi Düşünce Derneği) teşkilatlanma ve faaliyetleri düzenlenmesi konusunda faal bir şekilde çalıştı.

Kılıç, ileri seviyede İngilizce bilmektedir.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
R.K - 4 yıl önce
avanos için bulunmaz bi insan,kıymetini bilirler inşallah,allah yolunu açik etsin.
Avatar
mustfa - 4 yıl önce
hayırlı olsun cenabı allah utandırmasın
Avatar
ALİ ÜN - 4 yıl önce
hayirli ugurlu olsun.davasina sahip çikan bir kişilik avanosa da sahip çikacagini düşünüyorum.
Avatar
süleyman - 4 yıl önce
memlekete millete hayırlı olsun.yolun açık olsun
Avatar
kim - 4 yıl önce
elinden yüzünden temiz olduğun anlaşılıyor,davana merttçe sahip çıkmışsın, eski arkadaşların gibi mhp den akp ye dönmemişsin
Avatar
la_l - 4 yıl önce
Hayirli ugurlu olsun rabbim utandirmasin..ADAM gibi ADAM denirya taa kendisi iste ins kiymetin bilinir mustafa abii ...Yolun acik olsun abi....