banner461
banner195

MHP Ürgüp Belediye Başkan Adayı Belli Oldu

Milliyetçi Hareket Partisi Ürgüp Belediye Başkan Adayını belirledi.

MHP Ürgüp Belediye Başkan Adayı Belli Oldu
08 Ocak 2019 Salı 13:00

banner143
banner134

Milliyetçi Hareket Partisi Ürgüp Belediye Başkan Adayını belirledi. Aday bugün saat 16:00'da İlçe teşkilatında yapılacak toplantıda açıklanacak.
Milliyetçi Hareket Partisi Ürgüp Belediye Başkan Adayı olarak Hasan Erdoğan'ı belirledi.

MHP İlçe Teşkilatında bugün saat 16:00'da düzenlenecek toplantıda, Ürgüp İlçe Başkanı Tevfik Öz, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçiminde Ürgüp Belediye Başkan Adayı olarak MHP Nevşehir İl Yönetim Kurulu üyesi, Aksalurlu Hasan Erdoğan ismini açıklayacak.


HASAN ERDOĞAN KİMDİR?

04 Kasım 1982 yılında Ürgüp’te dünyaya geldi. Babası; emekli kütüphane memuru, merhum Süleyman bey,  annesi ev hanımı Gülşen hanımdır. İlkokulu Aksalur Atatürk ilkokulunda, ortaokul ve liseyi Ürgüp imam hatip lisesinde tamamladı. Daha sonra Ürgüp Meslek Lisesinde iki yıl restorasyon eğitimi aldı.

2002 yılında eşi Serap hanım ile evlendi. Eşi Serap hanımın ailesi sebebiyle turizm sektörünün de içinde yer aldı. 2003-2004 yıllarında vatani görevini yerine getirdi. 2004 yılının ikinci yarısından itibaren Nevşehir de mimarlık, mühendislik şirketlerinde; etüd proje departmanların da çalıştı. 2011 yılında kendi şirketini kurarak Kapadokya bölgesinde ilk olan teknik çizim atölyesini kurdu. Bu şirkette aynı zamanda hibe proje danışmanlığı da yaptı. 2018 yılının başlarında kurucusu olduğu şirketi ortağına devretti. Halen kamu binaları tasarlayan bir mimarlık şirketinde etüd proje müdürü olarak görev yapmaktadır. 

Siyaset hayatına çocukluğundan beri gönül verdiği, Milliyetçi Hareket Partisi,Nevşehir il yönetim kurulu üyesi olarak 2015 yılında başladı. Sırasıyla il yönetim kurulu üyesi, il başkan yardımcısı ve il sekreterliği görevlerinde bulundu. Halen aktif olarak siyaset hayatına devam etmektedir.

Nümismatik ve filateli koleksiyonculuğu ile uğraşmaktadır. Sanat tarihi, kent tarihi ve kültürüne merak duymaktadır. Üretken, yeniliklere açık, tarihe saygılı birisidir. Orta düzeyde İngilizce bilmektedir. Evli ve Zehraname adında bir kızı vardır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.