banner461
banner195

MHP’nin Adayı Yerli mi, İthal mi?

Nevşehir’de yerel seçimlerde özellikle gözler il merkez belediye başkanlığında olacak. Ak Partinin ardından ikinci parti durumunda bulunan, Ak Partinin ve kendisinin göstereceği adaya göre belediye başkanlığını kazanabilmesi bile mümkün görülen Milliyetçi Hareket Partisinde adayın yerli mi, yoksa ithal mi olacağı konuşuluyor.

MHP’nin Adayı Yerli mi, İthal mi?
20 Kasım 2013 Çarşamba 11:10

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de yerel seçimlerde özellikle gözler il merkez belediye başkanlığında olacak. Ak Partinin ardından ikinci parti durumunda bulunan, Ak Partinin ve kendisinin göstereceği adaya göre belediye başkanlığını kazanabilmesi bile mümkün görülen Milliyetçi Hareket Partisinde adayın yerli mi, yoksa ithal mi olacağı konuşuluyor.

Seçim sürecinin başladığı ilk günlerden itibaren aday adayları, seçim çalışmaları konusunda oldukça ketun bir davranış sergileyen ve basın yayın kuruluşlarına bilgi aktarma konusunda ciddi sıkıntılar yaşayan Milliyetçi hareket partisinde henüz Ömer Ay’ın adaylığı kesinleşmiş değil. Zira kendisinin de basın yayın kuruluşlarına yaptığı açıklamada da olduğu gibi Ömer Ay Ne parti genel başkanı Bahçeli tarafından, ne de partinin yetkili kurumları tarafından aday olarak açıklanmış değil.

Ömer Ay’ın yanı sıra Parti il teşkilatının aday adaylığına bile sıcak bakmadığı görülen Metin Didinmez’in aday adaylığı başvurusunda bulunup bulunmadığı bile şaibeli. Öte yandan kamuoyunda Milliyetçi hareket partisinden Nevşehir belediye başkan aday adaylığı için bir başka isim; Alparslan İler ismi de bazı çevrelerce gündeme getiriliyor. İler’in bu konuda henüz açıklaması yok.

Bütün bu gelişmelerin ardından Nevşehir belediye başkan adayının ismini kamuoyundan sır gibi saklayan, partiye bu konuda başvuruda bulunanların isimlerini bile açıklamayan Milliyetçi Hareket Partisinin bir sürpriz peşinde olduğu belirtiliyor.

Geçtiğimiz dönem 10 yıl Nevşehir belediye başkanlığı yapmasına karşın, Ankara’da ikamet eden Yalçın Demir’i aday gösteren Milliyetçi Hareket Partisinin böyle bir sürpriz daha yapabileceği öngörülüyor. Böyle bir durumda hem aday adaylığı için adı geçen isimlerin, hem parti teşkilatlarının, hem de partiye gönül verenlerin nasıl bir tepki göstereceğini ise önümüzdeki günler gösterecek.

Edinilen bilgiye göre; Milliyetçi Hareket Partisi aslen Nevşehirli ama il dışında yaşayan bir isme adaylık konusunda daha yakın.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Milliyetci - 5 yıl önce
adayimiz insaallah seyit salgin
Avatar
kaymak 50 - 5 yıl önce
ben geçmişte il yönetimine aday olan gerçek milliyetçi,ilahiyat mezunu kaymaklı halkından uzun sürdir nevşehirimizde ikamet eden dava adamı abdullah çekiç, in dürüst ilkeli bir şekilde nevşehirimize hizmet edeceği kanaati ile aday gösterilmesinden yanayım...
Avatar
ak genç - 5 yıl önce
akıllanmadınız getirin ithal adayı yıksın yine sizi ak parti
Avatar
gökhan - 5 yıl önce
ithalin kralı sahir solmaz olsun mhp yine dip yapsın
Avatar
SAHİR SOLMAZ NERDE HANİ - 5 yıl önce
hani̇ sahi̇r solmaz nerde onu koysaniza milletvekiligine koydugunuz gibi bende gene oy pusulasini karalayip atip sandiga yapmayin bole yerli itali bosverin kendi adayimizi koyalim hic degilse kazanamadigimizda icimiz rahat etsin
Avatar
MURAT BOYRAZ - 4 yıl önce @gökhan
senin ithal dediğin sahis öz ve öz nevşehirin evladidir avanos ilçesinin topakli kasabasinda dogmus ve büyümüstür mhp adina millet adina savasmistir sizler gibi mhp nin bir neferidir ancak sizler kizilirmaktan bu tarafi yok saydiginiz için bunlari yaziyorsunuz..