banner461
banner195

Milletin Sinesinde Derin Bir Yara Açıldı

Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Hatay Reyhanlı’da yaşanan saldırının Milletin sinesinde derin bir yara açtığına vurgu yapıldı.

Milletin Sinesinde Derin Bir Yara Açıldı
25 Mayıs 2013 Cumartesi 09:19

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Hatay Reyhanlı’da yaşanan saldırının Milletin sinesinde derin bir yara açtığına vurgu yapıldı.

Saldırı gününden bu yana eğitim faaliyetleri dışında her türlü etkinliğin durdurulduğu belirtilen açıklamada, Reyhanlı’da yaşanan olayın ardından şimdi yaraların sarılması vakti olduğuna dikkat çekildi.

Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanlığından konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Hatay Reyhanlı'da yaşanan saldırı sonucu milletimizin sinesinde derin bir yara açılmıştır. Ülkü Ocakları olarak saldırı gününden bu yana, eğitim faaliyetlerimiz hariç olmak üzere, her türlü faaliyetimizi durdurmuş bulunmaktayız. Bu tutumumuz, Reyhanlı'daki saldırıdan zarar gören vatandaşlarımızın acılarını paylaşmak, yanlarında olduğumuzu göstermek içindir. Ülkü Ocakları, söz konusu ülkemiz ve milletimiz olduğunda en derin hassasiyeti göstermeye devam edecektir. Bugün, Reyhanlı'da şehit düşen vatandaşlarımız için Ülkü Ocakları'nın bütün İl temsilciliklerinde mevlit okutulacak, dualar edilecektir. Bu bizim için, şehitlerimizin arkasından yerine getirilmesi gereken bir borçtur. Üzülerek görmekteyiz ki, siyasi hesapların peşinde koşan kimseler bizim acımızı anlayamamaktadır. Bizim milliyetçiliğimiz, milletimizi sevmek esasına dayanır. Biz Sadece şu an Türkiye toprakları üzerinde yaşayan insanlar değil, geçmişiyle, geleceğiyle, şehidiyle, sultanıyla, halk ozanıyla, askeriyle, doğusuyla, batısıyla bütün Türk ellerinde yasayan insanlara sevdalıyız. Bu sebeple milletimizin acısını en derinden hisseden Ülkücülerdir. Milletimizin üzerine düşen bir kıvılcımın ateşi bizim yüreğimizde volkan olur. Reyhanlı'da yaşanan vahim saldırılar için de aynı hassasiyeti taşıyoruz. Reyhanlı politik bir malzeme değildir. Reyhanlı vatandır. Reyhanlıda hayatını kaybedenler kurban değildir. Hepsi bizim kardeşimizdir. Kardeşlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. Orada ağlayanlar bizim öz akrabalarımızdır. Orada dökülen göz yaşları bizim yüreklerimize damlamaktadır. Bir Millet kimi zaman Sevinçte birleşir, kimi zaman acıda. Allah milletimizi böyle acılardan korusun, hep sevinçlerde birleşmemizi nasip etsin. Hepimizin bildiği gibi bu yaşananlar, devlet adına karar alma yetkisine sahip olanların attıkları yanlış adımların sonucudur. Reyhanlı'daki saldırıları sadece bir saate, bir güne, bir haftaya bakarak anlayamayız. Biraz geri çekilip yıllardır devam eden hatalar zincirine bakarsak neden bu hâle geldiğimizi görebiliriz. Bir yandan küresel hesaplar yapılırken, diğer yanda Türkiye'de yürütülen günübirlik politikalar ile bu hesapları yapanların ekmeğine yağ sürülmektedir. Acıların en büyüğünü yine Türk milleti çekmektedir. Şimdi, yaraları sarma vaktidir. Vefat edenleri dualarla anmalı, geride kalanları bizlere emanet olarak görmeli ve onların elinden tutmalıyız. Şu an Türkiye geneline yayılmış olan bütün Ocaklarımız bir cenaze evi gibi Reyhanlı'ya göz yaşı dökmektedir. Vefat eden kardeşlerimizin huzur bulmalarına bir nebze yardımcı olabilmek için bu mevlit programlarını düzenliyoruz. Buraya gelen, programımızı dinleyen, acımızı paylaşan, Reyhanlı'da hayatını kaybeden vatandaşlarımız için bir Fatiha okuyan herkesten Allah razı olsun” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.