banner461

Milletvekili Açıkgöz, Alman Parlementosunu Kınadı

Ak Parti Nevşehir Milletvekili ve TBMM Katip Üyesi Mustafa Açıkgöz, Alman Parlementosundan çıkan sözde soykırım kararını kınadığını açıkladı.

banner503
Milletvekili Açıkgöz, Alman Parlementosunu Kınadı
02 Haziran 2016 Perşembe 18:13

banner143
banner134
Ak Parti Nevşehir Milletvekili ve TBMM Katip Üyesi Mustafa Açıkgöz, Almanya’nın insan hakları hamiliği yapacak kadar temiz bir geçmişi olmadığını belirterek, "Önce, yakın zamanda, ırkçı Nazilerin katlettiği Türklerin hesabını versinler" dedi.

"Bu karar hatalı bir karardır. Türk milletinin geçmişi bellidir. Bu millet geçmişiyle övünen bir millettir. Bizim geçmişimizde yüz kızartacak, başımızı öne eğdirecek hiçbir olay yoktur" açıklamasında bulunan Nevşehir Milletvekili Açıkgöz, Almanya Federal Meclisinin 1915 olaylarıyla ilgili sözde ‘soykırım’ tasarısını kabul etmesine sert tepki gösterdi.

Almanya’nın ikiyüzlü davrandığını belirten Açıkgöz, “Türkiye mazlum coğrafyaların yardım elidir. Türkiye en zor ve sıkıntılı dönemlerde dünyaya insanlık dersi veren bir ülkedir. Almanya Meclisi tarihi bir yanılgının tam ortasında ne yapacağını şaşırmış durumdadır. Yıllardır el altından PKK ve DHKP-C gibi terör örgütlerini destekleyerek terörizmin büyümesine imkan tanıyan Almanya, aldığı bu kararla ikiyüzlü tutumunu belgelemiş ve teröre verdiği desteği Meclis kararıyla resmileştirmiştir. Terör örgütlerine silah yardımı yapan, örgütlenmelerine fırsat tanıyan Almanya, ikiyüzlü tavrını bu aldığı kararla açıkça belgelendirmiştir. Hem terörizme fırsat tanıyacak, destek olacak, katliamlar yapacaksın, hem de bu katliamları örtbas etmek için deli saçması kararlar alacaksın. Almanya’nın bu tutumuna ve kararına tüm dünya sadece güler. Türkiye’ye karşı kurulmaya çalışılan komplolara aleni destek veren Almanya gerçek tarihi görmek zorundadır. Yakın dönemde ırkçı saldırılara maruz kalarak katledilen Türklerin hesabını veremeyen Almanya bu tavrıyla teröre uzanan elini ve desteğini açıkça tescillemiştir. Almanya önce bunların hesabını vermelidir” dedi.

Açıkgöz, “Haçlı ruhunu yaşatmak için mesnetsiz kararlar alan Almanya, Suriye’de Eset rejiminin katlettiği 500 bin insan için tek bir cümle bile kurmazken maalesef aslı astarı olmayan, doğrudan uzak ve tarihi gerçekleri yansıtmayan bir kararın altına imza atmaktadır. Türkiye olarak Almanya’nın aldığı bu mesnetsiz ve yok hükmündeki kararı asla kabul etmiyoruz” ifadelerine yer verdi.


Ak Parti Nevşehir Milletvekili ve TBMM Katip Üyesi Mustafa Açıkgöz sosyal medya hesabında paylaştığı bildiride şu ifadelerle kararı kınadığını açıkladı. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.