banner461
banner195

Milletvekili Açıkgöz, Başbakan Yıldırım’la Diyarbakır’da

TBMM Divan katip üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Başbakan Binali Yıldırım’ın Diyarbakır programına katıldı.

Milletvekili Açıkgöz, Başbakan Yıldırım’la Diyarbakır’da
04 Eylül 2016 Pazar 22:18

banner143
banner134
AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz,  Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte Diyarbakır'a gitti.

Başbakan Binali Yıldırım’ın Diyarbakır programına Başbakan Yardımcıları, Bakanlar, TBMM Divan katip üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları, çok sayıda Milletvekilleri katıldı.

TBMM Divan katip üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Diyarbakır'da 23 ili kapsayan yatırım destek paketinin açıklandığı programa katıldı.


Diyarbakır 'da Sayın Genel Başkanım ve Başbakanımız Binali Yıldırım önderliğinde STK ve Kanaat önderlerimizle buluşup, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu kalkınma projesini istişare ettik diyen Açıkgöz, ''Terörle mücadelenin en önemli ayaklarından biri, kalkınmaya hız vermektir'' dedi.

TBMM Divan katip üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Diyarbakır'da Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte 15 bakan ve AK Parti Genel Başkan Yardımcıları ve MKYK üyelerinin katılımıyla gerçekleşen, 23 ili kapsayan yatırım destek paketinin açıklandığı programa katıldı.

Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Diyarbakır programını şöyle değerlendirdi;


Bugün Basbakan'ımızla Diyarbakır 'da Tarihi Buluşmaya Tanıklık Ettik diyen Açıkgöz, "Kardeşlik için, sıcak bir yuvada bir arada olmak için, mutlu bir Türkiye, mutlu Diyarbakır için buradayız, "Kardeşlik şehri Diyarbakır'dan herkese selam olsun." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan program ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da kapsamlı bir destek yatırım haritasının hayata geçirileceğini belirten Açıkgöz, ''Başbakanımız Binali Yıldırım, bakanlarımızla ve partimizin üst düzey yöneticileri ile geldiği Diyarbakır'da 23 ili kapsayan yatırım destek paketini açıkladı. Bu pakette neler var. 62 milyar lirası devlet yatırımı olmak üzere özel sektör ile birlikte 4 yılda 140 milyara yatırım yapılacak. Bu yatırımlarla 800 bin kişiye istihdam sağlanması bekleniyor. Bu bölgelerde 67 bin konut üretilecek. PKK mensupları tarafından çukur kazılarak tahrip edilen Diyarbakır'ın Sur ilçesi, Şırnak merkez, Şırnak'ın Cizre, Silopi ve İdil ilçeleri, Mardin'in Nusaybin ilçesi ve Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde toplamda 10 milyarlık yatırım yapılacak'' dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.