banner461
banner195

Milletvekili Açıkgöz, Çardak'ta Kutlu Doğum Haftası Programına Katıldı

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Çardak Köyünde Kutlu Doğum Haftası programına katıldı.

Milletvekili Açıkgöz, Çardak'ta Kutlu Doğum Haftası Programına Katıldı
16 Nisan 2016 Cumartesi 19:29

banner143
Nevşehir'in Çardak köyünde Kutlu Doğum coşkusu
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir merkez ilçeye bağlı Çardak köyünde Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed (SAV) temalı düzenlenen Kutlu Doğum Proğramına AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz , İl Müftüsü Yakup Öztürk, Nevşehir Tarım Gıda Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz , Nevşehir AK Parti Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz ve çok sayıda Çardaklı vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, dualar okundu Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk kısa bir selamlama ve teşekkür konuşması yaptı. 

Nevşehir'in merkez ilçeye bağlı Çardak köyü muhtarlığı tarafından hazırlanan program kapsamında Çardak Köyünde Kutlu Doğum Haftası programına katılan AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, program sonunda vatandaşlarla sohbet gerçekleştirdi.

Ardından burada vatandaşlarıda ziyaret eden Açıkgöz, köy muhtarı ve vatandaşların sorunlarını dinledi. Bölgenin beklenti ve isteklerini dinleyen AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, “ Muhtarlarımızla birlikte çalışmalar yapıyoruz.  Bir tarafı cami birtarafı da kilise olan tarihi yapı ile de bilinen Çardak köyümüz aynı zamanda tarım yöresi birer tabiat cenneti. Buralarda yapacağımız çalışmalar olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Açıkgöz Kutlu Doğum nedeniyle yaptığı açıklamasında; "İçinde bulunduğumuz hafta, insanları güzel ahlak, doğruluk ve huzurla buluşturan İslam'ın, evrensel ve çağlar üstü mesajını ulaştıran sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in kutlu doğumunun idrak edildiği çok anlamlı bir haftadır. Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed, bütün insanlığa kucak açan, bir barış ve sevgi öğretisinin taşıyıcısı olmuş, doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini kendi hayatıyla göstermiştir. 

Sevgili Peygamber Efendimizin güzel ahlakı, merhameti, şefkati, adaleti, hoşgörüsü, cömertliği ve dürüstlüğü ile bütün insanlığa karşı gösterdiği tutum ve davranışlarda bize örnek olmuş, hayatımıza ve geleceğimize ışık tutmuştur. 

Bu anlamda bizlere düşen, onun bu yüce kişiliğini örnek almamız, bize kazandırdığı kardeşlik, dostluk, sevgi, güven, hoşgörü gibi değerleri benimsemek, öğretmek ve ilelebet yaşatmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in dünyaya teşriflerinin 1445. yıldönümü münasebetiyle tüm Nevşehirli aziz milletimizin, İslam Âleminin ve tüm insanlığın Kutlu Doğum Haftası’nı tebrik ediyor, bu anlamlı haftanın kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesi temennisiyle sizleri saygıyla, sevgiyle selamlıyorum." dedi.
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.