banner461
banner195

Milletvekili Açıkgöz'den Halep Katliamına Sert Tepki

TBMM Divan Katip Üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Halep'te yapılan katliama sert tepki gösterdi.

Milletvekili Açıkgöz'den Halep Katliamına Sert Tepki
25 Eylül 2016 Pazar 14:11

banner143
banner134
TBMM Divan Katip Üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Suriye’nin Halep kentine son günlerde artan saldırıları yayımladığı açıklamayla kınadı.

Dünya, neden sessiz?

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, "Müslümanlar'a uygulanan bu zulüm bitecek ama dünyanın iki yüzlülüğü devam ediyor! Ey Batı, ey Avrupa, ey ABD, ey Rusya bu katliama kör, sağır, dilsiz olarak sessiz kalsan da Türkiye Susmayacak! Çocuk katilleri, bu zulmün hesabını veremeyecek. Ve Untulmasın ki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da zikrettiği gibi "Çocukların öldüğü ve öldürüldüğü bir dünyada, hiç kimse masum değildir!" dedi.

TBMM Divan Katip Üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Halep'te yapılan katliam için yaptığı açıklamasında şunları ifade etti;

“Suriye’de rejim ile destekçilerinin son birkaç günde Halep ve çevresinde yoğunlaştırdığı ve üçyüzden fazla sivilin ölümüyle, yüzlerce insanın yaralanmasına yol açtığı hava saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Rejim bu saldırılarla kendi halkını acımasızca katletmekte, hastaneler, su pompa istasyonları, acil durumlara mukabele merkezleri gibi tamamen insani ihtiyaçların karşılandığı altyapıyı özellikle hedef almaktadır.”
Suriye rejiminin siyasi bir çözümden yana olmadığı gibi bu yapılan saldırılarda savaş suçu işlendiğine dikkat çeken Açıkgöz, “Yeni bir ateşkes sürecini hayata geçirmek için ülkemiz dâhil bir grup ülkenin yoğun çaba sarfettiği bir dönemde yapılan bu saldırılar, rejimin ve destekçilerinin Suriye’de siyasi bir çözüme niyetleri olmadığını bir kere daha göstermiştir. Bu eylemler sadece savaş suçu değil aynı zamanda insanlığa karşı işlenmiş vahim bir suçtur ve uluslararası insani hukukun ağır bir ihlalini teşkil etmektedir.” dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.