banner461
banner195

Milletvekili Açıkgöz'den Teşekkür

TBMM Divan Katip Üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Recep Tayyip Erdoğan proje İmam Hatip Lisesine TEOG sonucuna göre yerleşen ve teveccüh gösteren tüm öğrencilere teşekkür etti.

Milletvekili Açıkgöz'den Teşekkür
08 Ağustos 2017 Salı 12:02

banner143
banner134
TBMM Divan Katip Üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz açıklamasında; "2017-2018 öğretim yılında açılacak olan Nevşehir Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne TEOG sonucuna göre yerleşen ve teveccüh gösteren tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz" dedi.

Nevşehir Milletvekili Sayın Mustafa AÇIKGÖZ, İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR ile İlimizde açılan Recep Tayyip Erdoğan Fen ve Sosyal Bilimler Proje İmam Hatip Lisesi ve Kız öğrencilerimizin öğrenim görecekleri Fen ve Sosyal Bilimler programı uygulayan Diriliş Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti.

Ziyarette Proje Okulumuzda yapılacak faaliyetler hakkında İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat DEMİR, Nevşehir Milletvekili Sayın Mustafa AÇIKGÖZ’e bilgi verdi. Nevşehir Milletvekili Sayın Mustafa AÇIKGÖZ ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat DEMİR okulun tüm birimlerini gezerek incelemelerde bulundular. Okulu tercih etmek için okulda bulunan öğrenci ve velilerle yakından ilgilenen Sayın AÇIKGÖZ öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.


TBMM Divan Katip Üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz daha sonra yaptığı açıklamada, Nevşehir Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında şu açıklayıcı bilgiler verdi;

Nevşehir Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Niğde yolunda,  Nevşehir Külliyesi içerisinde bulunmaktadır. 9000 m2 arazi üzerine inşa edilen okul, modern 24 derslik,156 kişilik pansiyon ve 12500 m2 kapalı alandan oluşmaktadır. Fen ve Sosyal Bilimler liselerinde uygulanan müfredattaki derslere ilave olarak imam hatip lisesi meslek derslerinin de yer alacağı, iki yabancı dil eğitiminin verileceği, Nevşehir Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrencilerin en üst düzeyde eğitim alması hedeflenmektedir. Ortak Sınav sonuçlarına göre en yüksek puanı alan Türkiye’nin ve Nevşehir’in en başarılı öğrencilerinin kabul edileceği Nevşehir Recep Tayyip Erdoğan PROJE Anadolu İmam Hatip Lisesinin kız ve erkek öğrenci olmak üzere 60 kişilik sınırlı kontenjanı bulunmaktadır. Her öğrenciye verilecek eğitim bursunun yanında bütün öğrencilere yurt imkânı da tanınmaktadır. Fizik, Kimya, Biyoloji laboratuvarları ve STEM laboratuvarı ile öğrenciler, fen bilimlerini yaparak yaşayarak öğrenme imkânı bulacaklardır. Nevşehir Recep Tayyip Erdoğan Proje Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrenciler,  özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlere bağlı, çevresine duyarlı, hedefleri büyük, lider bireyler olarak geleceğe hazırlanacaklardır. Eğitim ve öğretim kalitesinde zirveyi hedefleyen anlayışla oluşturulan, alanlarında uzman idareci ve öğretmenlerden oluşan eğitimci kadrosuyla; öğrenciler, akademik başarının yanında, yetenekleri ve istekleri doğrultusunda sanatsal, sportif ve kültürel alanlarda da yetiştirileceklerdir. Recep Tayyip Erdoğan Proje İmam Hatip Lisesi’nde, üniversitelerle protokol yapılacak, bu kapsamda danışman akademisyen belirlenecek, alanında uzman kişiler seminerlerverecek, kariyer günleri düzenlenecek, z-kütüphane, internet gibi üst düzey imkânlar sunulacaktır. Öğrenciler, danışman öğretmen gözetiminde okumalar yapacak, AB ve TÜBİTAK Projelerine katılacak, bilim olimpiyatlarını takip edecektir. Alanında uzman eğitimci kadrosuyla akademik desteğin ve kişisel gelişimin ön planda tutulduğu, öğrencilere eğitim danışmanlığının verileceği, Nevşehir Recep Tayyip Erdoğan Proje Anadolu İmam Hatip Lisesiyle veliler, çocuklarının geleceğine umutla bakacaklardır.  

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.