banner461
banner195

Milletvekili Açıkgöz'den Öğretmenler Günü Mesaisi

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Nevşehir'in ilçesinde düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler günü törenine katıldı.

Milletvekili Açıkgöz'den Öğretmenler Günü Mesaisi
24 Kasım 2015 Salı 18:55

banner143
banner134
Ak Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Nevşehir'in ilçesinde düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler günü törenine katıldı. Düzenlenen programa Milletvekili Mustafa Açıkgöz'ün yanında, Gülşehir Kaymakamı Murat Ertekin , Gülşehir Milli Eğitim İlçe Müdürü Yılmaz Ceylan, AK Parti Nevşehir İl Başkanı M.Ali Tanrıver, Gülşehir İlçe Başkanı Kürşat Koç, ilçe protokolü çok sayıda Öğretmen , Öğrenci ve öğrenci velileri katıldı.

Gülşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Öğretmenler günü dolayısıyla düzenlediği Öğretmenler Günü kutlama yemeğinde konuşan 
Ak Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz,"Öğretmenlik dünyanın en kutsal mesleğidir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e başöğretmenlik sıfatının verildiği 24 Kasım'ı 1981 yılından itibaren 'Öğretmenler Günü' olarak aynı gururla kutlamaya devam ediyoruz. Türkiye’mizin bugün dünyanın güçlü ve saygın devletlerinden biri haline gelmesindeki en önemli paylardan biri, hiç şüphesiz, fedakar, cefakar öğretmenlerimize aittir. Milletimiz öğretmenlerimizin emekleri ve özverisi sayesinde medeniyet yürüyüşünü sürdürüyor. Milletçe öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz.
 
İnsana yapılan her yatırım bizim nazarımızda kutsaldır. Bu anlayışla en fazla yatırımı eğitime yaptık, eğitimi her şeyin önünde tuttuk; eğitimcilerimize, öğretmenlerimize özel önem verdik. Her öğretmen, çocuklarımız için, geleceğimiz için bir umut ışığıdır. Türkiye’nin istikbali, öğretmenlerimizin tutuşturduğu eğitim meşalesi ile daha da aydınlık olacaktır. Öğretmenler, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir. Türkiye, gelecek hedeflerine, 2023 ideallerine, öğretmenlerimizin yetiştirdikleri araştıran, okuyan, geçmişini iyi bilerek geleceğe güvenle bakan, iyi ahlaklı, insana ve emeğe saygılı,  hayatı seven nitelikli nesiller sayesinde çok daha kolay ulaşacaktır dedi.


AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Bizler bugün Nevşehir'imize, Gülşehir İlçemize hizmet edebiliyorsak öğretmenlerimizin sayesindedir. Biz neler yaptıysak öğretmenlerimizin emeği vardır. 
Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyorum. Görevi başında şehit olan ve hayatını kaybeden öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum''diye konuştu."  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.