banner461
banner195

Milletvekili Gizligider, İklim Değişikliği Zirvesi İçin Fas'a Gitti

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği zirvesine katılmak için Fas Marakeş'e gitti.

Milletvekili Gizligider,  İklim Değişikliği Zirvesi İçin Fas'a Gitti
14 Kasım 2016 Pazartesi 11:53

banner143
banner134
Parlamentolararası Birlik Grubu Türk Grubu Üyesi AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği zirvesine katılmak için Fas Marakeş'e gitti. 

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, İklim Değişikliği Zirvesi hakkında şu değerlendirmelerde bulundu;


"Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği zirvesi için 12-13 Kasım 2016 tarihleri arası Fas Marakeşteyiz. Bütün sunumlardan sonra söz aldık.İlk oturumda çevreyi en az kirleten ülkelerden olmamıza rağmen bu mücadele için Türkiye'ye verilen parasal destek sözünü hatırlattık ve talebimizi yineledik.İkinci oturumda ülkemize geçmişte Irak'tan, bugünlerdeyse Suriye'den gelen göçmen akınının önlenemez şekilde çevre zararına sebep olduğu ve bu konuda da Türkiye'ye destek olmaları gerektiğini, aksi halde Türkiye'den Avrupa'ya yönelecek yoğun bir göçmen akınıyla baş edemeyeceklerini anlattık.Ülkemizin görüşlerini her türü uluslararası platformda en yüksek sesle anlatmaya devam edeceğiz."

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider'in Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Zirvesinde yaptığı konuşması aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.


 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.