banner461
banner195

Milletvekili Gizligider’den 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligder, "Bir ülkenin medeniyet yönünden kalkınması öğretmenlerin çok çalışmasına bağlıdır" dedi.

Milletvekili Gizligider’den 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
23 Kasım 2012 Cuma 17:22

banner143
banner134

 Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligder, "Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü olması ve bir ülkenin medeniyet yönünden kalkınması öğretmenlerin çok çalışmasına bağlıdır" dedi.

 

Gizligider, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, 1928 yılında büyük Atatürk'ün Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanını kabul ettiği tarih olan 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

 

Türk toplumunun şekillenmesinde, Cumhuriyet'in güçlenmesinde, milli kültürün geliştirilerek güçlenmesinde öğretmenlerin en fedakar ve saygıyı en çok hak eden kimseler olduğunun altını çizen Gizligider, şöyle devam etti:

 

"Bu nedenle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'Bir millet irfan ordusuna malik olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak neticeleri vermesi, ancak irfan ordusuyla kaimdir. Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz. ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır' demiştir. Milletimizin varlığını sürdürmesi, gelişip kalkınması öncelikle iyi yetişmiş, vasıflı insan gücüne bağlıdır. Vasıflı insan yetiştirmek de eğitim kurumlarının ve siz değerli öğretmenlerin işidir.

 

Eğitim sistemimizin en temel unsurlarından biri olan öğretmelerimizin, topluma yön veren ve içleri insan sevgisiyle dolu olması gerekir. Çünkü bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü olması ve bir ülkenin medeniyet yönünden kalkınması öğretmenlerin çok çalışmasına bağlıdır. Hz. Ali, öğretmenliğin paha biçilmez değerini en kısa ve etkili biçimde, 'Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum' diyerek ifade etmektedir. Bu görevi yerine getirirken şevkinizi kıracak, hızınızı kesecek her türlü olumsuz düşünceyi bir kenara bırakmak gerekir. Mesleğinizin kaçıncı yılı olursa olsun ilk günkü heyecanınızın kaybolmaması önemlidir. Ülkemizin her köşesinde, malzemesi insan olan saygıdeğer öğretmenlerimiz, çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlama idealinden hiçbir zaman taviz vermediğinizden ve yetiştirdiğiniz her öğrenciye bu şuurla yaklaştığınızdan asla şüphem yoktur. Öğrencilerinizi yetiştirmenin yanında çağımızın gereklerine ve eğitim anlayışına uygun olarak kendinizi de yenileme ve geliştirme gayretlerinizden de eminim."

 

Gizligider, öğretmenliğin bütün mesleklerden ayrı bir yeri olduğunu ve öğretmenlerin en büyük ödülünün, yetiştirdikleri insanları iyi yerlerde görmek olduğunu belirterek, "Aileniz, çalışma arkadaşlarınız ve öğrencilerinizle daha mutlu, başarılı ve huzurlu olmanızı dileyerek, bu anlamlı gününüzü kutluyor, başta bu mesleğini icra ederken şehit olan öğretmenler olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün öğretmen ve eğitimcilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.