banner461
banner195

Milletvekili Göktürk : “15 Temmuz ikinci bir kurtuluş savaşıdır”

AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, “15 Temmuz akşamı hiç şüphesiz Türkiye Cumhuriyeti ikinci bir kurtuluş savaşı yaşamıştır. Tüm milletimiz birlik oldu ve ikinci bir Çanakkale Zaferi’ne adını altın harflerle yazdı” dedi.

Milletvekili Göktürk : “15 Temmuz ikinci bir kurtuluş savaşıdır”
27 Temmuz 2016 Çarşamba 16:24

banner143
banner134
Darbe girişiminin ilk dakikalarından itibaren her akşam Demokrasi Nöbeti tutan AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, “15 Temmuz akşamı hiç şüphesiz Türkiye Cumhuriyeti ikinci bir kurtuluş savaşı yaşamıştır. Tüm milletimiz birlik oldu ve ikinci bir Çanakkale Zaferi’ne adını altın harflerle yazdı” dedi.

15 TEMMUZ İKİNCİ ÇANAKKALE ZAFERİ'DİR

Milletin, Türkiye üzerinde oyun oynamak isteyenlere fırsat vermediğini belirten Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, “15 Temmuz’da aziz milletimiz, biraraya gelerek, farklılıkları bir tarafa bırakarak, ‘önümüzde hiçbir engel duramaz’ demiştir. Halkımız, yürekleriyle tankların, silahların önüne çıktı. Sakarya’da, Dumlupınar’da, Çanakkale’de destan yazan neslin torunları olduğunu gösterdi. 15 Temmuz akşamı hiç şüphesiz Türkiye Cumhuriyeti ikinci bir kurtuluş savaşı yaşamıştır. Şükürler olsun ki bu Kurtuluş Savaşı çok kısa sürdü. Tüm Türk halkı birlik oldu ve ikinci bir Çanakkale Zaferi’ne adını altın harflerle yazdırdı” dedi.

CUMHURBAŞKANI’NA NEVŞEHİR'DEN SELAM
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “bitti” demeden nöbetten ayrılmayacaklarını söyleyen, Göktürk, “Biz Cumhurbaşkanımızın ve Başkomutanımızın arkasındayız. 12 gündür halkımızla birlikte sabaha kadar nöbetteyiz. Buradan dirayetiyle darbe girişimini önleyen Sayın Cumhurbaşkanımıza ve demokrasi nöbeti tutan Türkiye’deki bütün kardeşlerimize Nevşehir'den selam yolluyoruz. Bu milletin evlatları dimdik ayakta ve nöbette. Milletimiz milli iradesine sahip çıkmak için ikinci çağrıya kadar meydanlardan ayrılmayacaktır” diye konuştu.

TÜRKİYE KUTLU YÜRÜYÜŞÜNE DEVAM EDİYOR

Halkın gönlünü rahat tutması gerektiğini ve Türkiye’nin önünün açık olduğunu da ifade eden Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, “Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayeti ve vatan sevdalısı askerlerimiz, polislerimiz ve aziz milletimiz sayesinde Türkiye’miz büyük bir badire ve felaket atlattı. Ancak bütün engellemelere rağmen Türkiye kutlu yürüyüşüne devam ediyor. Bunlar darbe yapmaya çalışırken önümüzdeki günlerde biz üçüncü köprüyü açacağız ve tüp geçitleri yapacağız. Dünyanın en büyük havaalanı geliyor. Biz bunla iftihar ediyoruz. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşmamızı hiçbir güç engelleyemez. Bu hedeflere ulaşacağız. Bu memleket bizimdir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.