banner461

Milletvekili Göktürk'ten 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Ak Parti Genel Merkezi Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Nevşehir Milletvekili Av. Murat Göktürk, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Milletvekili Göktürk'ten 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
10 Ocak 2016 Pazar 00:06

banner143
banner134
Milletvekili Göktürk, mesajında, basının, katılımcı ve çağdaş demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu anımsatarak, günümüz bilgi çağında zor şartlar altında kamu görevini yerine getiren basın çalışanlarının, geçmişte olduğu gibi bugün de çok önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı.

Bir fedakarlık mesleği olan basın sektörü çalışanlarının, gayretleri ve özverileri ile her türlü takdiri hak ettiğini belirten Göktürk, şunları kaydetti:


"Halkın haber alma özgürlüğü için özveri ile çalışan ve her gün kolayca ulaşabildiğimiz bilgileri bizlere sağlayan, kamuoyunun gözü, kulağı ve sesi olan basın emekçilerinin yaşadıkları zorlukları, harcadıkları çabayı görmemek ve onları bu çabalarından ötürü takdir etmemek mümkün değil. Görevini, toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir anlayışla yerine getiren özgür basın, demokrasinin en etkili ölçülerinden biridir.


Gazeteciler, ilimizin kültürel, sosyal, turizm ve ekonomik gelişiminde etkin bir rol üstlenmektedirler. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın mensupları için yol gösterici değerlerdir. Gece gündüz, yağmur çamur, soğuk sıcak demeden haber peşinde koşan basın çalışanlarının bu anlamlı günü olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum."

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.