banner461

Milletvekili Menekşe, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü Kutladı

AK Parti Nevşehir Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Yücel Menekşe, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayımlandı.

Milletvekili Menekşe, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü Kutladı
01 Mayıs 2019 Çarşamba 09:53

banner143
banner134

AK Parti Nevşehir Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Yücel Menekşe, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm emekçilerin gününü kutladı.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe mesajında; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ nün Ak Parti hükümeti tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisinde kanunlaşarak yürürlüğe girmesinin haklı gururunu yaşamaktayız. Hükumet olarak, kendi gelenek, kültür ve medeniyetimizden aldığımız ilhamla, milletimizin bizi iktidara taşıdığı günden bu yana tüm emekçilerimizin ve çalışan kesimin yanında olduk.

Emekleri ve alın terleriyle, ülkemizin ilerlemesinde, refah düzeyinin yükselmesinde önemli pay sahibi olan işçi ve emekçilerimizin, haklarını ararken gösterecekleri demokratik ve barışçı tavır, demokrasimizin gelişmesi bakımından da büyük önem taşımaktadır.  Tarımda, turizmde, sanayi ve teknolojide, sağlıkta, hizmet sektöründe ve hayatın her alanında üretenler sayesinde toplumların refah düzeyleri yükselmektedir. Ülkemizin refahına hizmet eden emek sahiplerinin haklarının geliştirilmesi ve yaşam şartlarının iyileştirilmesi temel hedefimizdir.

İşçi ve emekçi kardeşlerimizin, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü sevginin barışın günü olmalıdır. 

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün provokasyonlardan uzak şenlik havasında gerçekleşen etkinliklerin barışın, kardeşliğin ve dayanışmanın güçlenmesine vesile olmasını dileyen Milletvekili Menekşe, açıklamasının devamında şunları kaydetti: "Emekleri ve alın terleriyle ülkemizin refah düzeyinin yükselmesinde büyük pay sahibi olan çalışanların üretimden gelen güçlerini kullanarak haklarını ararken tüm toplumun desteğini almaya, birlik ve beraberlik içinde sürdürülecek çalışmalara öncülük etmeye de özen göstereceklerine inanıyorum. Bu anlayışla, işçi ve emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum." ifadelerine yer verdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.