banner461
banner195

Milli Mücadele Partisi Nevşehir'de Teşkilatlanıyor

Bir grup milliyetçi tarafından özellikle de sosyal medya üzerinde yoğun olarak duyurusunu yaptığı Milli Mücadele Partisi kuruldu

Milli Mücadele Partisi Nevşehir'de Teşkilatlanıyor
26 Kasım 2014 Çarşamba 12:19

banner143
banner134

 Yeni kurulacak partinin Anadolu teşkilatlanmasının bir ayağının Nevşehir'de olacağı belirtiliyor. Partiyi kurmak için hazırlıkları tamamlayan kurucular heyetinin bir süre önce Nevşehir'e gelerek MHP'li bir grupla toplantı yaptığı da gelen bilgiler arasında. Ancak Nevşehir'de yapılan toplantı basından ve kamuoyundan gizlendi.

Nevşehir'de Gizli Toplantı...

Milli Mücadele Hareketi olarak örgütlenen girişimin lideri  Ahmet Kaya. Kaya, kuruluş için bütün hazırlıkları tamamladıklarını ve Türkiye genelinde yüzde 85 hazır olduklarını belirterek, "21 Kasım gününe kadar binlerce  Vatansever ve milli mücadeleci kadromuz ile göreve hazır olduğumuzu ilan edeceğiz" şeklinde konuştu.

Yeni kurulacak olan partinin isminin 1960'ların sonunda kurulan ve liderliğini Aykut Edibali'nin yaptığı Yeniden Milli Mücadele Hareketi'ne benzemesi ise dikkat çekti.

TÜRK-KÜRT AYRIMI YAPILMAYACAK

Parti girişiminin öncülerinin sosyal medya hesaplarından yapılan bir diğer paylaşımda ise, "Bizler, Atamıza, bayrağımıza, dilimize ve dinimize, kirli ellerini ve şer dillerini uzatanları gördük, kirli el ve şer dil sahipleri ile işbirlikçi hainleri kayıt altına almasını bildik ve hep hesap gününü bekledik. Bizler, 'su uyur düşman uyumaz' atasözünü geç de olsa idrak ettik ve uyanmasını bildik, Bizler, değil bir karış toprak vermek, Misak-ı Milli sevdamız hiç bitmeyecek dedik ve milli mücadelemiz adına yemin ettik. Memleket davası olan yolumuza hoş geldiniz. Ne Mutlu Türküm Diyene" denildi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.