banner461
banner195

“Milli Uyarı”ya Nevşehirli Aydınlarda Katıldı…

Türk Aydınlarının 27 Mart 2013 Çarşamba günü Ankara’dan yaptıkları “Milli Uyarı ve Türk Milletine Çağrı” isimli tamime Nevşehirli aydınlarda imza verdi.

“Milli Uyarı”ya Nevşehirli Aydınlarda Katıldı…
28 Mart 2013 Perşembe 15:24

banner143
banner134

 Türk Aydınlarının 27 Mart 2013 Çarşamba günü Ankara’dan yaptıkları “Milli Uyarı ve Türk Milletine Çağrı” isimli tamime Nevşehirli aydınlarda imza verdi. Av. Mesut ERDOĞAN, Av. Osman SEYFİ, Av. Abdülkadir BAŞ ve Ömer AY, milli çağrıya imza koyan Nevşehirli aydınlar arasında yer aldılar.

            Anayasadan Türk adının ve kimliğinin çıkarılması çalışmalarına Türk Aydınlarının yaptığı Milli Uyarıya, Nevşehirli aydınlar da imza koydular. Aydınlarının 27 Mart 2013 Çarşamba günü Ankara’dan yaptıkları “Milli Uyarı ve Türk Milletine Çağrı” isimli tamim, yaklaşık 300 Aydın tarafından imzalandı. Alev ALATLI, Prof. Dr. Halil İNALCIK, Prof. Dr. İlber ORTAYLI, Em. Org. Edip BAŞER, Em. Korg. Osman PAMUKOĞLU, Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ, Sadi SOMUNCUOĞLU, Prof. Mustafa KAFALI, Prof. Dr. İskender ÖKSÜZ, Prof. Dr. Ahmet Bican ERCİLASUN, Prof. Dr. Mehmet ÖZ, Emine IŞINSU gibi isimlerin yer aldığı 300 Aydının yaptığı açıklama ile vatanın bölünmez bütünlüğünü yıkmaya çalışanlara karşı sert bir açıklama yaparak, uyarıda bulundular. Açıklamaya Nevşehir’den de 4 Aydın imza koydu. Türk Ocakları Nevşehir Şube Başkanı Av. Mesut ERDOĞAN, Eski Nevşehir Milletvekilleri Av. Osman SEYFİ ve Av. Abdülkadir BAŞ ile Eğitimci İşadamı Ömer AY, çağrıya imza koyan Nevşehirli aydınlar arasında yer aldılar. Açıklama şöyle;

TÜRK MİLLETİNE ÇAĞRI…

AŞAĞIDA İMZASI BULUNAN BİZLER,

TÜRK MİLLETİ’NİN AKLISELİMİNE SESLENİYOR,

TARİHİN BU DÖNEMECİNDE TÜRK MİLLETİ ADINA

HAREKET EDENLERİ UYARIYORUZ!

 

1.     Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu ve sahibi olan Türk Milleti’nin adı, vatandaşlık tarifinden ve Anayasa’dan çıkarılamaz.

2.     Devletimizin eşit ve şerefli üyeleri olan aziz vatandaşlarımız, ırklara ve mezheplere ayrıştırılamaz.

3.     Anadolu coğrafyasında Selçuklu ile başlayıp Osmanlı ile devam eden Türk Milleti’nin kesintisiz egemenliğini esas alan büyük Atatürk’ün kurduğu milli devlet yapısı ortadan kaldırılamaz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Bir Yorum Bir Yorumcu - 5 yıl önce
aydın nasıl olunuyor. her avukat aydınmı bu aydınlık ta ahlaki pozisyon nasıl oluyor.imza var diye aydınmı olunuyormuş ...
Avatar
Nevşehirli - 5 yıl önce @Bir Yorum Bir Yorumcu
aydınlanmak için, okumak lazım. insanlar okuduğuna ve düşündüğüne, birde vatanını sevdiğine ve milleti için çırpındığın da türkün aydını oluyorlar. alman milletini düşünen ve seven alman aydını, ingiliz milletini düşünen ingiliz aydını, türk milletini sevevn ve düşünen de türk aydınıdır...
Avatar
ZEKERİYYA İLLEEZ - 5 yıl önce
BİR BİNANIN TEMELİ,TAVANI,KOLON-KİRİŞLERİYLE OYNANIRSA,BİNA SARSILIR VEYA YIKILIR.
ANAYASAMIZIN 1.2.3.4. MADDELERİ,TIPKI BİNANIN TEMELİ,TAVANI,TONOZ-KİRİŞLERİ GİBİ DEVLETİN TEMELİNİ,İLKE,ESAS VE NİTELİKLERİNİ İFADE EDER.

ŞAYET ANAYASAMIZIN 1.2.3.4. MADDELERİ DEĞİŞTİRİLİRSE,TÜRK SÖZCÜĞÜ ORTADAN KALDIRILIRSA,DEVLET ÇÖKER,VARLIĞI TEHLİKEYE DÜŞER.

ALLAH,TÜRK MİLLETİNİ KURMUŞ OLDUĞU T.C. DEVLETİNİ,ÜLKESİNİ BÜTÜN MUSİBETLERDEN,KÖTÜLÜKLERDEN KURTARSIN, KORUSUN VE YÜCELTSİN.
Avatar
ZEKERİYYA İLLEEZ - 5 yıl önce
emekli̇ öğretmen olarak,avanos'tan mi̇lli̇ uyariya bende katiliyorum.
Avatar
derinkuyulu - 5 yıl önce
değerli hemşehrilerim vatan elden gidiyor bu işin sağı solu kalmadı zaman birlik zamanı ömer ay bize kurşun sıkan adamdı ama dünü bırakıp geleceğe bakalım bu bölünmeye karşı çıkan her kimse vatanseverdir.
Avatar
bilge - 5 yıl önce
çok kişinin düşüncelerine tercüman olmuşlar.şimdi konuşmayacaklar da ne zaman konuşacaklar.akil akil işte gerçek akil adamlar
Avatar
Murat Aksoy - 5 yıl önce
nevsehirli duyarli hemşehrilerim sizlerle grur duyuyorum, nemutlu turkum diyene
Avatar
Zekeriyya İlleez - 5 yıl önce
EY! YÜCE TÜRK MİLLETİ:
GAFLETTEN UYAN,
DALALETE DÜŞME,
İHANET ETME,
ÜLKENE SAHİP ÇIK,
KONUŞDUĞUN DİLİ KORU VE GÜÇLENDİR,
SOYUNU VE KÜLTÜRÜNÜ UNUTMA,YAŞAT,
DAHİLİ VE HARİCİ GARAZ VE KİN İÇİNDE OLANLARA FIRSAT VERME,
VATAN,MİLLET,BAYRAK VE EZAN SEVGİSİNİ KAYBETME!
ALLAH, NECİP MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİNİ KORUSUN VE YÜCELTSİN.