banner461
banner195

Mülakatlar Bitti... Kurul 23 Mart'ta toplanacak

AK Parti’de milletvekili aday listelerine son şeklini Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığındaki üst kurul verecek. Partinin gelecek vizyonuna ışık tutacak yeni dönem Meclis grubunu belirleyecek olması nedeniyle gözler şimdiden, 23 Mart’ta işbaşı yapacak bu karar ekibine çevrildi.

Mülakatlar Bitti... Kurul 23 Mart'ta toplanacak
09 Mart 2015 Pazartesi 16:47

banner143
banner134
Temayül sonuçlarının ardından mülakatlara geçen parti yönetimi, ikinci bir “tuzluk vekil” sürpriziyle karşılaşmamak için tedbiri baştan almaya başladı.

Paralel yapının AK Parti’ye sızmak için 7 Haziran seçimlerini kullanacağı bilgisi üzerine parti yönetimi işi baştan sıkı tutuyor. Aday adaylarını temayül yoklamasından sonra mülakata tabii tutan parti yönetimi burada paralel sızıntıları engelleyecek. Saha ve kamuoyu çalışmalarını yürütecek olan çalışma komisyonları, adayların paralel yapı ile bağlantılarının olup olmadığını belirleyecek. 

AK Parti'de adayları belirleyecek 9 isim

Temayül yoklamasının sonuçları, alt ve ana komisyonların değerlendirmeleri, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında oluşacak üst kurula sunulacak. Başbakan Davutoğlu’nun başkanlığındaki üst kurulda Mehmet Ali Şahin, Süleyman Soylu, Mustafa Şentop, Haluk İpek, Mahir Ünal, Mustafa Ataş, Abdurrahim Boynukalın, Azize Sibel Gönül yer alıyor.

4'er kişilik 12 alt komisyon, 6 bin 223 aday aday ile mülakatları yüz yüze gerçekleştiriyor. 11’i AK Parti Genel Merkezi’nde, biri ise İstanbul’da görev yapacak komisyonlar, bu elemeyi de aşan aday adaylarına ilişkin görüşlerini raporlaştıracak. Bu raporlar, mülakatları yapan genel başkan yardımcıları ve genel sekreterden oluşacak alt komisyonda bir kez daha değerlendirilecek. Son kararı verecek olan üst kurul tüm değerlendirmeler ve raporlar doğrultusunda son kararı verecek. AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdurrahim Boynukalın'ın genç adayların belirlenmesinde Kadın Kolları Genel Başkanı Azize Sibel Gönül'ün raporlarının ise kadın adayların belirlenmesinde etkili olacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hasan - 3 yıl önce
Mustafa Açıkgöz kesin olmalı
Avatar
kamuoyu - 3 yıl önce
Kazim sunar mustafa korukcu mustafa acikgoz nevsehir 3.0 olur
Avatar
masallah - 3 yıl önce
Sayın yapar mebus gibi cikmis her halde sinavi gecmis hayırlı olsun mebusluk cok sevindim
Avatar
saf nevsehirli - 3 yıl önce
Uyan artık iradene sahip çık seni taniyan ve senin tanidiklarinla ak kadrolarla yola devam et kazim sunar , mustafa korukcu, mustafa acikgoz nevsehir için el ele
Avatar
gel güneş gel - 3 yıl önce
nevşehire güneş geliyor.....güneş...gerisi yalan--dolan--ustanın adamı geliyor.....
Avatar
hasan - 3 yıl önce
Üç yeni vekille yola devam edilmeli. .Mustafa Açıkgöz kesin olmalı
Avatar
özel idare - 3 yıl önce
ali gemici gurumuz
Avatar
bekır - 3 yıl önce @hasan
vekıl sayısı 4 e çıktıda haberımız mı yok