banner461
banner195

Mustafapaşa ve Karacaşar’ın Umudu Sürüyor

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, İlimiz genelinde nüfusları 2 binin altına düşen belediyeler arasında iki belediyenin turizm beldesi olması itibariyle umutlarının sürdüğünü ve konunun karar aşamasına geldiğini belirtti.

Mustafapaşa ve Karacaşar’ın Umudu Sürüyor
11 Eylül 2013 Çarşamba 11:15

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, İlimiz genelinde nüfusları 2 binin altına düşen belediyeler arasında iki belediyenin turizm beldesi olması itibariyle umutlarının sürdüğünü ve konunun karar aşamasına geldiğini belirtti.

Söz konusu Büyükşehir Yasasıyla ilgili olarak ilimiz genelindeki nüfusları düşen belediyelerin kapanması, köy ya da mahalle haline dönüştürülmesi konusunda son gelişmeleri değerlendiren Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, “Bilindiği üzere uygulama çerçevesinde belediyelerin 2011 Yılındaki nüfusları ele alındı. Bazılarının nüfusları 2 bine 15-30 arasında yakın çıktı. 2012 Yılındaki nüfusları ise 2 binin üzerine çıkan belediyelerimizde oldu. Haliyle bazı belediyelerimiz konuyu yargıya taşıdılar. Bunlardan Ürgüp ilçesine bağlı Mustafapaşa ve Gülşehir ilçesine bağlı Karacaşar beldelerimizin turizm yöresi olma özelliği söz konusu. Bu belediyelerimizin açtıkları mahkemelerin sonuç aşamasına geldiğini biliyorum. Raportörün tutacağı raporlarda bu konuda etkili olacaktır. Bizden bu konuda vatandaşın en büyük talebi hizmetin aksamaması. Biz başından belli söylüyoruz. Hizmet aksamayacak. Bazı belediyelerimiz mahalle olup en yakın belediyelere bağlandı. Bazıları ise Köy statüsüne kavuşacak. Hizmetin aksamaması için ne gerekiyorsa o yapılıyor ve yapılacak. İl Özel idaremiz kapanan belediyelerin araç parklarını ve diğer imkanlarını tabi ki kullanarak bu mahalle ve köylerimize hizmet götürecek” dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
YOK ARTIK - 5 yıl önce
karacaşar'da turizm beldesiyse diyecek bi şey yok.
Avatar
olur olur - 5 yıl önce
karataşlar varya
Avatar
suvermezli - 5 yıl önce
sayın vekil suvermezin nüfusunun kaç olduğunu da öğreniverin.
Avatar
serkan açıkgöz - 5 yıl önce @YOK ARTIK
turizm beldesi değil ama yapılacak çalışmalarla olabilir. kasabamızın eski bi tarihi var.