banner461
banner195

Nar Belediye Başkanı Ali Erdoğmuş, “Keşkelere Asla Takılmam”

Nevşehir Merkeze bağlı Nar Kasabasının Ak Partili belediye başkanı Ali Erdoğmuş, 2009 Yılından bu yana yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verirken, şu ana kadar yapılan çalışmalarda keşkelere takılmadığını dile getirdi.

Nar Belediye Başkanı Ali Erdoğmuş,  “Keşkelere Asla Takılmam”
22 Şubat 2014 Cumartesi 13:09

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Merkeze bağlı Nar Kasabasının Ak Partili belediye başkanı Ali Erdoğmuş, 2009 Yılından bu yana yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verirken, şu ana kadar yapılan çalışmalarda keşkelere takılmadığını dile getirdi.

Nar kasabasında geçtiğimiz 5 yıl içerisinde sosyal ve kültürel etkinliklerle dolu bir dönem geçirildiğine değinen Nar Belediye Başkanı Ali Erdoğmuş, seçim atmosferinde şu ana kadar kapı kapı dolaşıp oy istemediğini, halkın 5 yıllık sürede yapılan çalışmalara yakından tanık olduğunu ve bu çalışmaları takdir edip etmeyeceğini de seçimde göstereceğini ifade etti.

Nar belediyesinin ekonomik açıdan sıkıntılı bir süreçten geçtiğini ve sürecin geçmişte yapılan yanlış uygulamaların da bir yansıması olduğunu kaydeden Nar Belediye Başkanı Ali Erdoğmuş, geçmiş dönem sendika borçlarından kaynaklı işçi alacaklarının ödenmediğini hatta çalışanların 90 lı yıllardan beri ikramiye alacaklarının  durduğunu kendi dönemindeki ikramiye alacaklarının % 70’e yakın bir bölümünün bu dönem içerisinde ödendiğine değindi.

Başkan Erdoğmuş, “İnsanımız yaptığımız çalışmalarla bizi tanıyor. 2009 Yılından bu yana geçen 5 yıllık süreçte kasabamızda Nar belediyesi olarak önemli sosyal aktivitelere imza attık. Sosyal belediyecilik anlamında kendimizi ispat ettik. Öğrencilerimize yönelik yapılan eğitime destek çalışmalarımız (Kırtasiye ve eğitim araç gereçleri yardımları) ile öğrencilerimizi uçağa bindirip eğlendirdik. Lunapark, sinema gibi etkinlikler de düzenleyerek geleceğimiz olan çocuklarımıza güzel bir yaşam ortamı sunmanın gayreti içerisinde olduk. Çocuk oyun parklarının inşa edilmesi, hanımlara yönelik etkinlikler düzenlendi. 450’ye insanımızı sinemaya götürdük. Kapı Kapı Dolaşıp Oy İstemedim. Yaptığımız hizmetler karşılığını bulsun diye. Belediyemizde nakit para sıkıntısı olmasına rağmen 5 yıllık sürede tüm çalışanlarımızın işçi memur  ödemelerini yaptım.
Her ay maaş açığı olarak iller bankasından gelen para haricinde 30 bin tl maaş açığı bulunmakta idi dört yıl boyunca maaş açıklarıyla beraber sosyal ikramiye alacaklarındanda %70 E Yakın bir bölümünü bulduk ve çalışanlarımızı mağdur etmedik Başkanlığımız döneminde hiçbir belediye başkanlık döneminde alamadıklarını bizim dönemimizde almış oldular.Yaklaşık sadece personele ödenen devletin gönderdiği para haricinde 2.2 trilyon parayı bulduk ve ödedik.

" 2.2 Milyon lirayı Nar kasabamıza yatırsaydım Nar Paris olurdu. "
Belediye başkanlığına geldiğimiz gün Belediye gelirlerinin %95 i personel giderleriydi.Bugün ise bu oran %45 lere düşürdük.
 Bu durum geçmişteki yapının bozuk oluşundan kaynaklandı. Turizmin beldemizde gelişmesi için,çalışmalar yaptık.
 Bu proje için 9 Mimar arkadaşımızla çalıştık. Proje 3 ayrı proje hazırlandı, halka sunuldu. Halkımız projelerden birini seçti. Allah’ın da izniyle Nar kasabamızın geleceğine ışık tutacak bir Meydan projesi hazırladık.

Kültürel manada önemli aktivitelere imza attık. Ömer Döngeloğlu, Dursun Ali Erzincanlı’yı Nar kasabamızda ağırladık ve son derece büyük ilgi gören programlar yaptık. Yemekli halkımızla istişare toplantıları düzenledik. Taziye evi Projemizi seçimden önce bitirmeye gayret ediyoruz. Misafirhanesi, sosyal üniteleri ile son derece önemli bir kazanım olacak. Yeni dönemde önem verdiğimiz iki projemiz var. Bunlardan biri havuz başı düğün salonumuzu tamamlamak olacak. Bir diğeri ise Nar Meydan projesini de tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Havuz başı düğün salonu projemiz geniş kapsamlı bir proje olup,Kapadokya bölgesinin küçük kızılırmak modelidir.Bu projemizide ikinci dönemimizde gerçekleştiğinde bölgemize ciddi bir katma değer sağlayacağını düşünmekteyiz.Projeden Çevre ve Şehircilik Bakan yardımcısının bizati haberdar olup projeye destek vereceği sözünüde almış bulunmaktayız.

Tarımsal sulamada kullanılan suya düzen getirdik. Arıtma tesisindeki suyun tarımsal sulamada kullanılmasını düşünüyoruz. Ancak bu konuda bazı endişelerimiz var. Araştırmalarımız sürüyor. Elde edilen su 3. kalite de bir su. Su uzun dönem kullanıldığında bir sağlık açısından bir sıkıntı oluşturur mu onu araştırıyoruz” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
belediye personeli - 4 yıl önce
sayın baskan memurların sadece maaş alacagı var esas muhım olan ıscılerın ıcerdekı paraları onların alacaklarınında %70 ini ödesene...
Avatar
mEHMET - 4 yıl önce
illede ak parti
Avatar
dışarıdan narlı gözüyle eleştiri. - 4 yıl önce
yukarıda yazılan yazıyı okudum.haklılık yönü hiç mi hiç yoktur.5 yıl yatan belediye yanlış yaptıysa da kedi yanlış yaptı.kendi işine çok zaman ayıran başkının şim dide şikayet etme hakkı yok.çat kavşağına kadar olan yoldan geçiliyor mu.bunun açıklamasını yapsın.
Avatar
narlı - 4 yıl önce
başkanım depo kazımından kaç trilyon kazandınız ve kendiniz için yeni projeleriniz nelerdir başka depolarda kazacakmısınız tanesi 5 trilyondan ve ağ bayıra evler yapacakmısınız yüksek katlı
Avatar
eski ak partili - 4 yıl önce
merak etmeyin bir depo yapması için başkan olsun ozaman cebinden öder ne kıymeti var işcilerin alacagının lafımı olur
Avatar
narlı - 4 yıl önce @MEHMET
bende ak parti diyorum lakin ali hoca demiyorum ben ve benim gibi yüzlerce insan mehmet kardeşim
Avatar
MEHMET - 4 yıl önce
illede ak parti
Avatar
dolazin mehmet - 4 yıl önce
baskan bir aralar millete vaad ettiğin su kooperatif isi ne oldu bi halletsen olmazmi secimlerden önce senin gidişatı hic iyi görmüyorum :)