banner461
banner195

Nevşehir 2014 Yerel Seçim Başkan Tanıtım Programı

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Nevşehir de AK Parti Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda konuştu.

08 Şubat 2014 Cumartesi 13:35

banner143
Dış İşleri Bakanı Aday Tanıtımı
İlgili Galeriye Git
banner134

 Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "30 yıl sonra bugünlere bakanlar Gezi olaylarını hatırlamayacaklar. 17 Aralık'taki o vahim tabloyu hatırlamayacaklar. Ama gururla diyecekler ki '2013'te bir millet o ezeli ve ebedi kardeşliği bozmadı, o yıl içinde hiçbir eve şehit acısı düşmedi" dedi.


Davutoğlu, Nevşehir Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde partisinin Nevşehir Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda ki konuşmasına, "2013 yılında neler yaşadık ve 17 Aralık ne anlama geliyor" diyerek başladı.

Tarihte büyük yolculuklara çıkmış bir millet için küçük eşikler ve engellerin zamanla unutulacağına değinen Davutoğlu, atılan büyük, kalıcı adımların hafızalara kazınacağını ve gelecek nesillere aktarılacağını dile getirdi.

2013 yılının, birilerinin yapmak istediği gibi, Gezi olayları ve 17 Aralık operasyonuyla alakalandırılamayacağını vurgulayan Davutoğlu, "Bunların hepsi geçicidir. Ama 2013 dediğimizde hiç unutulmayacak bazı adımlar atılmıştır. Mesela çözüm süreci hatırlanacaktır. Çözüm süreci ki bu aziz milletin kardeşliğini bozmak isteyenlerin 30 yıllık çabalarına son vermiştir. Omuz omuza yürüyen Hakkariliyle Edirneli, Muğlalıyla Rizeli, Diyarbakırlıyla Nevşehirliyi kardeş kılan o tarihin ayağa kalkmasıdır. Bu çözüm süreci, ilhamını Mevlana şehri Konya'dan Hacı Bektaşın toprakları Nevşehir den almaktadır" diye konuştu.

 "30 yıl sonra bugünlere bakanlar Gezi olaylarını hatırlamayacaklar. 17 Aralık'taki o vahim tabloyu hatırlamayacaklar. Ama gururla diyecekler ki '2013'te bir millet o ezeli ve ebedi kardeşliği bozmadı, o yıl içinde hiçbir eve şehit acısı düşmedi. 14 Mayıs tarihi de hatırlanacak. 14 Mayıs 1950'de 'yeter söz milletindir' diyen rahmetli Menderes'in bu milleti ayağa kaldıran sesi, ondan 63 yıl sonra Başbakanımızın IMF ile borçlarımızın bittiğini ilan etmesi ve ayağımıza takıldığı düşünülen prangaların kökünden sökülmesidir" diyen Davutoğlu, sözlerine şöyle devam etti: 

"Borç almak gibi bir zillete düşmeyen, başı dik dolaşarak onurlu şekilde tarihte yerini alır. 14 Mayıs 20013'ün önemi şu olacak; 'Türkiye Cumhuriyeti bütün dış borçlarını, IMF ile defteri kapattı' denilecek. Bu hatırlanacak. Gezi ve diğer operasyonlar unutulacak. Ama bir milletin, ayağındaki prangayı söküp attığı unutulmayacak. 2013 bununla hatırlanacak. 2013 neyle hatırlanacak, 17 Aralık'tan bir gün önce, 16 Aralık'ta Ankara'da Avrupa Birliğiyle imzaladığımız vize mutabakatıyla, yani onlarca yıl her gün Avrupa önünde, kapısında bekletilen bir milletin, bir vatandaşlar topluluğunun bir daha böyle bir eziyeti yaşamamak üzere imkanların sağlandığı imzaları hatırlayacak. İnşallah 3,5 yıl içerisinde AB ile vizeleri kaldırmış olacağız. Diğer 70 ülkede kaldırdığımız gibi... Çünkü bizim kendi vatandaşımıza ve insanımıza saygımız var. Onların her bir yerde, her bir kapıda başlarının dik olmasını isteriz. Yürekleri geniş olmasını isteriz. Gezi unutulacak, 17 Aralık operasyonu unutulacak. Bunların hepsi geçici bizim için. 17 Aralık sadece ve sadece Şeb-i Arus'tur, başka hiçbir şey değildir. Hazreti Mevlana'ya gönül vermiş bütün erenler olarak aynı şeyi söyleyeceğiz. Bu milletin irfanını, bu milletin birliğini, ahlakını en iyi şekilde temsil etmek bizim boynumuza borçtur."

"Bu tür şeyler ilk defa yapılmıyor"

Davutoğlu, kimsenin 17 Aralık gibi şerefli bir günü kirletmeye kalkmaması uyarısında bulunarak, "17 Aralık gecesi 'şunu yapalım, ondan bir hafta sonra şunu yapalım, daha sonra Suriye'deki mültecilere giden yardımlar şöyle engellensin' diye plan yapılmış olabilir ama bizim için 17 Aralık Şeb-i Arus'u tekrar tekrar keşfetme günüdür" dedi.

17 Aralık'tan sonra çok emin şekilde yürüyüşlerine devam etme kararı aldıklarına dikkati çeken Davutoğlu, geçmiş 12 yıla bakıldığında bu tür şeylerin ilk defa yaşanmadığını aktardı.

Son olarak Davutoğlu AK Parti,Ülkemiz ve milletimiz için tarihi bir önem aarz eden 30 Mart 2014 Yerel seçimlerinde halkımızın bu bilinç ve şuurla sandık başında gereğini yapacaktır.Ve ülkemiz milletimiz üzerinde oynanan oyunu bozacaktır.Burada güzel şehrimiz Nevşehir de AK Parti Belediye Başkan adaylarımızın hepsine şimdiden başarılar diliyorum dedi.

Ak Parti Nevşehir ilçe ve Beldeler Belediye başkan adayları tam listesi;

NEVŞEHİR MERKEZ: HASAN ÜNVER,

MERKEZ-ÇAT: KAMİL DURU

MERKEZ-GÖRE: MUSTAFA TOPÇU

MERKEZ-GÖREME: NURİ CİNGİL

MERKEZ-KAVAK: CELAL YİĞİT

MERKEZ-KAYMAKLI: HALİT ELMA

MERKEZ-NAR: ALİ ERDOĞMUŞ

MERKEZ-SULUSARAY: BAYRAM YILMAZ

MERKEZ-UÇHİSAR: OSMAN SÜSLÜ

AVANOS: MUSTAFA KÖRÜKÇÜ,

AVANOS-ÇALIŞ: ALPARSLAN ÖZER

AVANOS-KALABA: MUSTAFA KÖROĞLU

AVANOS-ÖZKONAK: İLKER YÜREKLİ

DERİNKUYU: BÜLENT AKSOY, 

DERİNKUYU-YAZIHÜYÜK: CENGİZ ÇAVDAR

HACIBEKTAŞ: YUSUF KOÇAK

KOZAKLI: ERDOĞAN ÇELİK

ÜRGÜP: FAHRİ YILDIZ,

ÜRGÜP-ORTAHİSAR: ALİ İHSAN ÖZENDİ

GÜLŞEHİR: MUSTAFA DURSUN

ACIGÖL: ERCAN ERTAŞ

ACIGÖL-KARAPINAR: MUSTAFA TİFTİK

ACIGÖL-TATLARIN: FERHAT ADIYAMAN

Aday tanıtım toplantısı resimleri birazdan FİB Haber de..

Notlar:Kapadokya Kültür Merkezinde coşkulu kalabalık Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,Milletvekili Gizligider ve Dış işleri Bakanı Davutoğlu nun konuşmasında alkış ve sloganlarla büyük  destek verdi.

Dik dur eğilme ak gençli seninle

Ak gençlik seninle gurur duyuyor

Ya Allah bismillah allahu ekber

 

Nevşehir seninle gurur duyuyor

Dik dur eğilme Nevşehir seninle

Bakan büyükşehir belediye başkanım dedi

Türkiye seninle gurur duyuyor…


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
davutoğlu - 4 yıl önce
bu adaylarla bir yere gidilir onuda ortahisar belediye başkanı biliyor.seçim olmaz mhp nevşehirde 1 parti
Avatar
tek vatan tek bayrak tek millet - 4 yıl önce
vatan toprakları üzerinden taviz verildikten sonra niye kan dökülsün ki, hak,hukuk, adalet senin adamına göre benim adamıma göre değerlendirildikten sonra nasıl doğrular bulunsun ki. ama şunu hiçkimse unutmasın herkesin bir hesabı var ise cenab-ı allah'ın da bir hesabı vardır.
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
kısmanma akp yeniden geiyo
Avatar
millet - 4 yıl önce
Millet siyahla beyazi artik ayirt edebilyor lafla herkes birinci ama gerçek ortada masraf bile etmeyin bence yapilan hizmeti millet görüyor öbürleri söylediklerine kendilerinde inanmiyor kizabilirsiniz ozaman buyurun 30 mart görüşmek üzere
Avatar
evet - 4 yıl önce @millet
türkiye genelinde millet siyahla beyazı artık çok daha net görüyor hele nevşehirli özellikle mevcut başkanla nemnet gördü yine aynı başkanın aday gösterildiği bir şehirde bence de 30 mart söylenemeyen bir çok şeyin söylendiği an olacak yıkıma dur denilecek
Avatar
MAKAAY - 4 yıl önce
si̇zler el kaldirip i̇ndi̇rmekten başka hi̇zmet adina ne yaptiniz ki̇ avanos beledi̇ye başkanini bu kapsamin dişinda tutuyorum oraya bu memlekete hakkiyla hi̇zmet edebi̇lecek adaylar çikmaliydi
Avatar
yani - 4 yıl önce
Bu adaykari millet zaten cok cok iyi taniyor sizin tanitmaniza hic gerek yok onlar kendini yeterince millete iyi tanintilar 30 martda da siz milleti taniyacaksiniz
Avatar
ne mhp ne akp - 4 yıl önce @mert
nevşehire akp ya da mhp gelmiyor arkadaşım ya hasan ünver geliyor ya da mehmet varol bırakın yerel seçimlerde takım tutmayı artık