banner461
banner195

Nevşehir AK Parti ilçe belediye başkan adaylarını ne zaman açıklayacak?

Türkiye 17 Aralık Operasyonu'nu konuşurken,Nevşehir'de AK Partililer ilçe belediye başkan adaylarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Genel Merkez'de harıl harıl bir çalışma var.

Nevşehir AK Parti ilçe belediye başkan adaylarını ne zaman açıklayacak?
17 Ocak 2014 Cuma 12:02

banner143
banner134

 aşbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'nin basın sözcüsü Hüseyin Çelik, daha önce yaptıkları açıklamada yerel seçimlerde yapılacak propaganda için 90 günün yeterli bir süre olduğunu belirtmişlerdi. Ancak Ocak ayının yarısına gelmemize rağmen ilçe belediye başkan adayları isimlerinin açıklanmaması AK Partililer ve aday adayları arasında heyecanın artmasına sebep oldu.

HATASIZ, ŞAİBESİZ, DOĞRU VE SAĞLAM İSİM İÇİN TİTİZ ÇALIŞMA

Haber7'nin özel haberine göre, aday isimlerinin açıklanmasını geciktiren sebep ise Başbakan Erdoğan'ın birkaç gün önce yaptığı açıklamada gizli… Başbakan Erdoğan, aday tercihi noktasında bir hatamız olmazsa 30 Mart'taki seçimlerde de başarıyla çıkacağız. 30 yeni büyükşehirde ve diğer illerde başarılı bir şekilde çıkacağız, demişti. İşte bu açıklamada bize gösteriyor ki, AK Parti Genel Merkezi'nde hummalı bir çalışma var. AK Parti Seçim İşleri Üst Kurulu hatasız, şaibesiz, doğru ve sağlam aday isimleri belirlemek için çok titiz bir çalışma içerisine girdi. Listeler tekrar tekrar kontrol ediliyor…

CHP'LİLER BİLE AK PARTİ'NİN ADAYLARINI MERAK EDİYOR

Peki AK Parti ilçe belediye başkan adaylarını ne zaman açıklayacak?

Bu sorunun cevabını CHP'liler bile merak ediyor ancak AK Parti Genel Merkezi'nde o kadar sıkı ve titiz bir çalışma yapılıyor ki, konuyla ilgili olarak bilgi almak da çok zorlaşıyor. Durum böyle olunca, adayların açıklanacağı tarihle ilgili olarak da dedikodudan ibaret bilgiler ortada dolaşmaya devam ediyor.

ADAY İSİMLERİ İÇİN KRİTİK İKİ TARİH: 19 VE 25 OCAK

Haber7'nin edindiği son bilgilere göre AK Parti, büyükşehirlerdeki ilçe adaylarını 19 Ocak'a; diğer şehirlerdeki adayları da 25 Ocak'a kadar açıklayacak. Hatta bazı büyükşehirlerde, 19 Ocak'ta aday tanıtımının yapılacağı programlar için salonlar bile ayrılmış durumda.

ADAYLAR NASIL AÇIKLANACAK?

Burada kritik sorular daha karşımıza çıkıyor. Adayların isimleri açıklanırken nasıl bir yol haritası çizilecek? Yani isimleri Başbakan Erdoğan mı açıklayacak? Ya da bu isimler AK Parti'nin resmi internet sitesinden mi açıklanacak? Veyahut aday isimleri, her il teşkilatının düzenleyeceği törenle mi kamuoyuna duyurulacak?

SON SÖZÜ BAŞBAKAN ERDOĞAN SÖYLEYECEK

Elbette soruların cevabını verecek olan Başbakan Erdoğan'dan başkası değil ancak AK Parti Seçim İşleri Üst Kurulu üyeleri, Başbakan Erdoğan'la bu konuları konuşma fırsatı yakalayamadı. Yani anlayacağınız yol haritası henüz netleşmedi.

Bilindiği üzere Başbakan Erdoğan, parti kurmaylarıyla birlikte Uzakdoğu'ya yaptığı seyahattan önce İstanbul'da aday listeleri üzerinde çalışmalar yapmış, bir mesafe almıştı. Son çalışmasını dün akşam AK Parti Genel Merkezi'nde 3 saat süren toplantıyla yapan Başbakan Erdoğan'ın önümüzdeki 3 günde de listeler üzerinde yoğun bir şekilde çalışacağı belirtildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
dogruluk - 4 yıl önce
goreme beledıye başkan aday adayı mustafa durmaz kımse tutamaz sızı hadı bakalım
Avatar
m - 4 yıl önce
açıklamaz olunda sırtınızın üstüne yatın verem ettiniz yaaa..akp ye oy verecekleride soğuttunuz .
Avatar
hakkılının yanındayım - 4 yıl önce
kalaba tek laik bir aday var oda mesut yıldırım nedenmi dürüst tam akp nin aradıgı kişi bu partiye tam 12 yıl emek verdi emek harcanmaz mesut yıldırımın hakkı sakın hırsızlara kincilere vermeyin kalbayı yakmayın benden söylemesi
Avatar
hakkılının yanındayım - 4 yıl önce
kalaba tek laik bir aday var oda mesut yıldırım nedenmi dürüst tam akp nin aradıgı kişi bu partiye tam 12 yıl emek verdi emek harcanmaz mesut yıldırımın hakkı sakın hırsızlara kincilere vermeyin kalbayı yakmayın benden söylemesi
Avatar
Kozaklı - 4 yıl önce
Kozaklı'da Durmuş bey olacak inş dün anket yapıldı çoğumuz Durmuş beyi söyledi
Avatar
kalabalı 1 i - 4 yıl önce
kalaba için tek laik aday mesut yıldırım diyor bir yorumcu.ak parti ne zamandır adaylarında laiklik şartı arıyor merak ettim doğrusu.
Avatar
dogruluk - 4 yıl önce
goreme beledıye baş adayı mustafa durmaz kımse tutamaz haydı hayırlısı
Avatar
üçhisar - 4 yıl önce
açıklamaz olunda sırtınızın üstüne yatın verme
akp ye oy ne beeeeeeeee