banner461

Nevşehir AK Partili kadınlardan İlkyardım eğitimi

AK Parti Nevşehir İl Kadın Kolları, “Genel İlk Yardım Farkındalık Eğitimi” başlığı altında İl Yardım Eğitimi düzenledi.

Nevşehir AK Partili kadınlardan İlkyardım eğitimi
25 Mart 2018 Pazar 19:16

banner143
banner134

AK Parti Nevşehir İl Kadın Kolları Başkanlığı “Genel İlk Yardım Farkındalık Eğitimi” başlığı altında kadınlara ilk yardım eğitim programı düzenledi. Üç saat süren eğitimde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından İlk Yardımla ilgili temel ve önemli bilgiler anlatıldı. Nevşehir Ticaret Borsası toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitime çok sayıda kadın katılım sağlarken, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Bilgiç, Yönetimi Kurulu üyeleri, İlçe Kadın Kolları Başkanları ve yönetimleri de eksiksiz katılım sağladı.

“AK KADINLARA TEŞEKKÜRLERİMİ SUNMAK İSTİYORUM”

Özellikle kadınlara yönelik olan İlk yardım farkındalık eğitim programında sağlık ekipleri gelene kadar geçen sürede hastaya ilk müdahalenin nasıl yapılacağının uygulamalı şekilde anlatıldığı programda konuşan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, “İlk Yardım Hayat kurtarır. Bu konuda en önemli görev siz kadınlara düşüyor. Burada öğrendiğiniz çok küçük bir bilgiyle belki de bir hayat kurtaracaksınız. Bu yüzden bu tür eğitim proğamları çok önemli. Biz AK Parti’yi bir okul gibi görüyoruz. Kadınlarımızın eğitimini de çok önemsiyoruz. Bu organizasyonu gerçeleştiren AK Parti Nevşehir İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Bilgiç'e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Programda bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Nevşehir İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Bilgiç, ilk yardımın insan hayatı için önemini belirterek, “Yaşamı boyunca insan,  ilk yardım gerektiren durumlarla her zaman karşılaşabilir. Zamanında yapılacak basit ve etkili bir yardımla hasta veya yaralının hayatı kurtulabilir” dedi.

“ÖĞRENDİKLERİNİZLE BELKİ DE HAYAT KURTARACAKSINIZ”

Toplumda ve özellikle kadınlar arasında İl Yardım’ın öneminden de bahseden AK Parti Nevşehir İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Bilgiç te, “İlk Yardım Hayat Kurtarır anlayışını önemseyerek bu eğitim programına katılan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver'e ve AK kadınlara teşekkürlerimi sunmak istiyorum. İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri biriminede bu hizmetinden dolayı da kendilerine de müteşekkiriz” diyerek sözlerini tamamladı. Konuşmalar sonrası uygulamalarında yapıldığı törende, İlk Yardım Eğitim programına katılan kadınlara İlk Yardım Sertifikası verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.