banner461
banner195

Nevşehir Barosu'na Avukat Necmi Öncül Seçildi

Nevşehir’de hukukçuların en önemli adresi konumundaki Nevşehir Barosunda bugün genel kurul heyecanı yaşandı. 170 üyeli Nevşehir barosu seçiminde üç aday yarıştı....Yapılan seçimler sonrası 2006-2010 yılları arasında da 4 yıl Baro Başkanlığı yapan Av.Necmi Öncül Nevşehir Baro Başkanlığına yeniden seçildi.

Nevşehir Barosu'na Avukat Necmi Öncül Seçildi
11 Ekim 2014 Cumartesi 17:59

banner143
Nevşehir Barosunda Oy verme işlemi başladı...
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir Barosu Başkanını seçti...Nevşehir’de hukukçuların en önemli adresi konumundaki Nevşehir Barosunda bugün genel kurul heyecanı yaşandı. 170 üyeli Nevşehir barosu seçiminde üç aday yarıştı....Yapılan seçimler sonrası 2006-2010 yılları arasında da 4 yıl Baro Başkanlığı yapan Av.Necmi Öncül Nevşehir Baro Başkanlığına yeniden seçildi.

2006-2010 yılları arasında 4 yıl Baro Başkanlığı yapan Av.M.Necmi  ÖNCÜL önümüzdeki dönemde de bu göreve yueniden seçilirken Baro Başkanı Av.Fahri Korucu dan önümüzdeki günlerde görevi teslim alması bekleniyor. FİB Haber Merkezi olarak Sayın Korucu ya yapmış oldukları hizmet için teşekkür ediyor Yeni Nevşehir Barosu Başkanı Av.Necmi Öncül ü de tebrik ediyoruz.


Nevşehir Barosu Başkanını Seçiyor ... Oy Verme İşlemi Başladı ...
Nevşehir Barosundaki genel kurul 11 Ekim 2014 Cumartesi bugün  Hukukçular Konağında yapılıyor. Genel Kurulda bir dönem baro başkanlığı görevinde de bulunan Av. Necmi Öncül, Av. Ömer Çölyen ve Av. Mustafa Yavuz’un üç ayrı liste çıkarması bekleniyor. Bağımsız olarak Ömer Öztürk te seçimlerde adaylığını koyması süpriz olarak değerlendirildi.

1136 sayılı Avukatlık Yasası ve ilgili mevzuat gereğince; Nevşehir barosunun olağan Genel Kurul görüşmeleri ile ilgili toplantı 11 Ekim 2014 Cumartesi günü 10:00-12:00 saatleri arası Nevşehir Barosu Hukukçular Konağında gerçekleştirildi.

Baronun Olağan Genel Kurul Organ Seçimleri de Yargı gözetimi altında yine 11 Ekim 2014 Cumartesi günü öğleden sonra 13:00-17:00 saatleri arasında Nevşehir Barosu Hukukçular Konağında Sandık Kurulu oluşturulmak suretiyle yapılıyor. 

1136 sayılı Avukatlık Yasası ve ilgili mevzuat gereğince;     Baromuzun Olağan Genel Kurul görüşmeleri ile ilgili toplantı 11.10.2014 Cumartesi günü 10:00-12:00 saatleri arası Nevşehir Barosu Hukukçular Konağında yapılacaktır. 

Baromuzun Olağan Genel Kurul Organ Seçimleri de Yargı gözetimi altında yine 11.10.2014 Cumartesi günü öğleden sonra 13:00-17:00 saatleri arasında Nevşehir Barosu Hukukçular Konağında Sandık Kurulu oluşturulmak suretiyle yapılacaktır.    Yukarıdaki tarihte çoğunluk sağlanmadığı takdirde: Genel Kurul görüşmelerine ait 2.toplantı 18.10.2014 Cumartesi günü, 10:00-12:00 saatleri arasında Nevşehir Barosu Hukukçular Konağında yapılacaktır, Yargı gözetimi altında yapılacak seçimler de yine 18.10.2014 Cumartesi günü öğleden sonra 13:00-17.00 saatleri arasında Nevşehir Barosu Hukukçular Konağında Sandık Kurulu Oluşturmak suretiyle yapılacaktır.Olağan Genel Kurul toplantısında görüşülecek konular aşağıda gösterilmiş olup; Baromuzun gerek Genel Kurul toplantısı gerekse Kongre ve Yargı gözetimi altında Sandık Kurulu oluşturulmak suretiyle yapılacak seçimlerine mutlaka katılmanız ve oyunuzu kullanmanızı, Olağan Genel Kurul Kongresi görüşmeleri ile Yargı gözetimi altında yapılan seçime katılmadığınız ve mazeretinizi haklı kılacak bir belge ispat etmediğiniz takdirde 1136 sayılı Yasanın 4667 sayılı Yasa ile değişik 86/1.maddesi hükümlerine göre İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından, kayıtlı avukatların yıllık keseneklerinin 1/3’ü miktarında para cezası ile cezalandırılacağınızın bilinmesini, Bilgilerinize rica ederim. Av. Fahri KORUCU

Nevşehir Baro Başkanı

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Sibel - 4 yıl önce
Tebrik ederim. Hayırlı olsun
Avatar
Sibel - 4 yıl önce
Tebrik ederim. Hayırlı olsun
Avatar
zaman birlik zamanı - 4 yıl önce
baro seçimlerine figüran olarak hazırlananlar emir alıp aday olanlar her halde gerekli cevabı almışlardır. hak ve adalet tecelli etmiştir. kendi̇leri̇nde kuvvet var zannedenler arkalarinin boş olduğunu anlamişlardir. helal sana nejmi̇ başkan ki̇mleri̇ ezdi̇n geçti̇n hem tari̇h hem destan yazdin artik mi̇lleti̇n asli burada veki̇ller herhalde bi̇r daha karişmazlar
Avatar
Hakkı - 4 yıl önce
vekiller ve siyasiler elini nereye atsa sonları hüsran oluyor acaba düşüyorlar mı niye böyle olduğunu
Avatar
akpli - 4 yıl önce
akpli vekiller bu işide başaramadı,gerçi 4 senedir ne yaptılar gerçi
Avatar
Nevşehirli Avukat - 4 yıl önce
Necmi beyi tebrik eder, Fahri beye de hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz. Saygılarımızla,
Avatar
yuksel babaoglu - 4 yıl önce
av. necmi onculu tekrar secilmiş oldugu baro baskanlıgından dolayı tebrik ediyorum
Avatar
lawyer - 4 yıl önce
hayırlı olsun . bu seçim bazı kişilere gereken dersi vermiştir umarız