banner461
banner195

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver Türkiye Atatürk'ün Hedeflerine Doğru Emin Adımlarla Yürüyor

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, yaşadığı 20. yüzyıla ismini altın harflerle yazdırmayı başaran büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk Milleti ile kurduğu büyük Türkiye’nin hedeflediği müreffeh ülkeler seviyesinin bile aşılması yönünde vasiyet gibi ana hedefine ciddi ve kararlı politikalarla emin adımlarla hızla ulaşılmaya çalışıldığını belirterek; “Büyük devlet adamı Atatürk’ün koyduğu Türkiye hedefi, birlik,beraberlik ve dayanışma ruhu içerisinde kısa zamanda daha da üst seviyelere ulaşacaktır.”dedi.

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver Türkiye Atatürk'ün Hedeflerine Doğru Emin Adımlarla Yürüyor
08 Kasım 2013 Cuma 13:41

banner143
banner134
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, yaşadığı 20. yüzyıla ismini altın harflerle yazdırmayı başaran büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk Milleti ile kurduğu büyük Türkiye’nin hedeflediği  müreffeh ülkeler seviyesinin bile aşılması yönünde vasiyet gibi ana hedefine  ciddi ve kararlı politikalarla emin adımlarla hızla ulaşılmaya çalışıldığını belirterek; “Büyük devlet adamı Atatürk’ün koyduğu Türkiye hedefi, birlik,beraberlik ve dayanışma ruhu içerisinde kısa zamanda daha da üst seviyelere ulaşacaktır.”dedi. 

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 75. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Ünver mesajında, tarih sahnesinde yer aldığından bugüne kadar  hiçbir ülkenin boyunduruğu altında kalmayı kabul etmeyen Türk Milleti’nin, Avrupalı ülkelerin bile ‘Hasta Adam’ yaftasında bulunduğu bir dönemde, yine bu milletin iradesi ile kurtuluşuna vesile olan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün , hayatı boyunca Türk Milleti’nin her alanda gelişmesi ve daha ileri seviyelere ulaşması  için büyük mücadeleler verdiğini belirtti.

 

 Ünver , yayınladığı  mesajda daha sonra şu görüşlere yer verdi; “ Her türlü olumsuzluklar içerisinde kazanılan Kurtuluş Mücadelesinin ardından  bu ülke insanlarını eğitimden sağlığa,sosyal yaşam düzeyinin geliştirilmesinden teknolojik alandaki gelişmelere kadar bir çok alanda uygar milletler seviyesine yükseltebilmek için özverili bir çalışma ortaya koyan yüce önder Mustafa Kemal Atatürk, gençlere armağan ettiği Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her alanda müreffeh dünya milletlerinin seviyesini bile geçeceğine olan inancını da  hiçbir zaman yitirmemiştir. Öyle inanıyorum ki, özellikle ülkemizde son yıllarda birbiri ardına gerçekleştirilen istikrarlı ve kararlı büyük kalkınma hamleleri ile ulu önderimizin hedeflediği çizgi yakalanacaktır. Bugün yaşadığımız ülke, bir çok yönden tüm dünya insanları tarafından büyük bir gıpta ile izlenmekte ve örnek bir ülke olarak gösterilmektedir.Bu ülkede yaşayan herkes,gelinen bu noktanın daha da geçilmesini,daha ileri seviyeye ulaşılmasını beklemektedir.Bu beklentiyi gerçeğe dönüştürmek için var gücümüzle ciddi çalışmalar yapılmaktadır.Önümüzdeki yıllar içerisinde birlik,beraberlik ve dayanışma ruhu içerisinde  Atatürk’ün gösterdiği bu hedef aşılacak ve Türkiye bir çok alanda dünyanın en gelişmiş sayılı birkaç ülkesinden biri haline gelecektir.Bu düşünceler bir hayal değil,gerçeğin ta kendisidir.Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 75. yıldönümünde yeniden anıyor,bu vesile ile değerli halkımıza selamlarımı ve saygılarımı iletiyorum.”

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ebru - 5 yıl önce
emin adımlarla ilerleyebilmen için şu Nevşehir'in köy yollarına benzeyen caddelerini düzeltmeniz gerekir. kuru laf ile olmuyor bu işler.
Avatar
ceto - 5 yıl önce
adam ne yapsa suç mesaj yayınlamış cadde ile ne alakası var..varsa bi sorununuz gidersiniz belediyeye ilgili yerlere dilekcenizi verirsiniz.işlem yaparlar..
Avatar
ceto - 5 yıl önce
mesaj yayınlamasa bu seferde atatürk düşmanı ilan edersiniz....
Avatar
ERGEN - 5 yıl önce @ceto
hangi belediyeye vatandaşı masimiye alan mı var.