banner461
banner195

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver'den 61. Yıl Mesajı

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir’in Bakanlar Kurulu kararı ile 20 Temmuz 1954 tarihinde il oluşunun 61. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver'den 61. Yıl Mesajı
18 Temmuz 2015 Cumartesi 16:14

banner143
banner134
NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÜNVER’DEN 61. YIL MESAJI :“NEVŞEHİR, ÜLKEMİZİN ÖNEMLİ CAZİBE MERKEZİ OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA YÜRÜYOR”


Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, ilk kez 2004 yılında il oluşunun 50. yılını kutlayan Nevşehir’in, aradan geçen 11yıllık süreç içerisinde sadece bölgesinin değil, Türkiye’nin en hızlı gelişen şehirlerinden biri haline geldiğini belirterek, sürdürülen yatırımlarla birlikte yakın bir gelecekte Nevşehir’in Türkiye’nin en önemli cazibe merkezlerinden biri haline geleceğini belirtti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir’in Bakanlar Kurulu kararı ile 20 Temmuz 1954 tarihinde il oluşunun 61. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver mesajında, sahip olduğu doğal, kültürel ve tarihi değerleriyle Türkiye’nin dış dünyaya açılan en önemli kapılarından biri olan Kapadokya bölgesine ana merkezlik yapan Nevşehir’in, kararlı bir şekilde gelişim süreci içerisinde hak ettiği yerini alabilmesi için   başta merkezi hükümet olmak üzere milletvekilleri, ve sivil toplum örgütleri ile sıkı bir diyalog  ile bu alanda önemli mesafelerin kat edildiğini kaydetti.

 

Mesajında  yıllar yılı turizm konusunda etkin bir misyon ortaya koyamayan Nevşehir kent merkezinin,  2004 yılından sonra ciddi anlamda bir değişim ve gelişim süreci içerisine girdiğini kaydeden Ünver, bir biri ardına hizmete geçen köklü alt ve üst yapı tesisleri ile Nevşehir’in büyük bir ivme kazandığını dile getirdi.

Ünver, daha sonra mesajında şu görüşlere yer verdi, “Tarihi gelişim sürecinde bir çok medeniyetin barındığı bir büyük uygarlık merkezi olan Kapadokya bölgesinin ana idari merkezi durumundaki Nevşehir, son yıllarda birbiri ardına yapılan yatırımlarla sadece turizm sektöründe değil, ekonominin diğer alanları olan tarım, ticaret ve sanayi dallarında da önemli gelişimlerin ortaya konulduğu potansiyel bir güce ulaşmıştır. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından marka kentler içerisinde değerlendirilen Nevşehir, Türkiye’ de 21. yüzyılın en hızlı gelişim içerisinde olan  ve büyüyen kentleri arasında hak ettiği yeri kısa bir süre içerisinde  alacaktır. Nevşehir Belediyesi’nin de öncülüğünde ortaya konulan bu hızlı ve planlı gelişim çabaları ile Nevşehir,  bölgesinde ve ülke genelinde önemli cazibe merkezlerinden biri haline gelecektir. ”


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.