banner461

Nevşehir CHP'den bilbord çıkarması

Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl Başkanlığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla şehrin dört yanını bilbord kutlamalarıyla donattı.  

banner15
Nevşehir CHP'den bilbord çıkarması
27 Ekim 2020 Salı 16:22

banner143
banner134

Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl Başkanlığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla şehrin dört yanını bilbord kutlamalarıyla donattı.  

CHP İl Başkanı Kamil Gülmez ve yönetim kurulunun aldığı kararla birlikte Cumhuriyet Bayramı coşkusunun daha etkin bir şekilde yaşanması amacıyla yapılan bilbord çalışması 15 ayrı yerleşim alanındaki bilbordları süsledi.  

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün baş komutanlığında kazanılan Cumhuriyetin kazanımlarının Türkiye'de yaşayan herkes tarafından iyi özümsenmesi gerektiğini kaydeden CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, "29 Ekim 1923’te ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 97. yıldönümü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Bugün, esarete rıza göstermeyen Türk milletinin, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı, tarihte benzeri görülmemiş bir kahramanlık örneği ortaya koyarak zaferle taçlandırdığı gündür. Bu eşsiz zafer üzerinde yükselen Cumhuriyetimiz hiç kuşkusuz, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olarak ebediyen yaşayacaktır.Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eserim dediği Cumhuriyetimizin ışığında her alanda gelişmiş, üretken, zengin ve modern bir ülke olarak geleceğe yürüyeceğiz.Bu anlamlı tarihin 97. yıl dönümünde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor; tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum" dedi. 


Kaynak: MHA
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.