banner461
banner195

Nevşehir CHP Gençlik Kolları’ndan ‘ilik’ kampanyası

Nevşehir Gençlik Kolları üyeleri, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Arkeoloji Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Aykut Efe (23) için uygun ilik bulunması amacıyla Kızılay Kan Merkezi ile görüşerek kampanya başlatacak.

Nevşehir CHP Gençlik Kolları’ndan ‘ilik’ kampanyası
01 Mart 2016 Salı 13:00

banner143
banner134
Nevşehir Gençlik Kolları üyeleri, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Arkeoloji Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Aykut Efe (23) için uygun ilik bulunması amacıyla Kızılay Kan Merkezi ile görüşerek kampanya başlatacak.


Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Arkeoloji Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Aykut Efe (23), Lenfoma kanserine yakalanması sonrasında uygun ilik bulunması amacıyla arkadaşları ve yakınları çağrıda bulunmuştu. Bu çağrı üzerine CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez başkanlığında toplanan Gençlik Kolları üyeleri, kampanyaya destek olmak amacıyla çalışma yapma kararı aldı.

CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez, gencecik, hayat dolu, ülkemizin geleceğini oluşturan pırıl pırıl bir gencimizin hayatının kurtulması için yapılacak çalışma ile belki de bu durumda bulunan onlarca, yüzlerce insana hayat verebileceklerini söyledi.

Gençlik Kolları üyeleri ile birlikte Kızılay Kan Merkezi’ne giderek yapılabilecekleri konuşacaklarını ve sonrasında ise bütün güçleriyle bir çalışma içerisine gireceklerini belirten Gülmez, bu insani göreve tüm Nevşehirlilerin destek vereceklerine inandığını da ifade etti. 

Gencecik hayatın devamı sizin elinizde...

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Arkeoloji Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Aykut Efe (23), Lenfoma kanserine yakalandığı için kemoterapi tedavisi gördüğü İstanbul’daki özel bir hastanede kendisine uygun bir ilik bekliyor.
Kırklareli’nin Lüleburagaz ilçesi doğumlu Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Arkeoloji Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Aykut Efe (23), geçen yıl Nisan ayında karın ağrısı nedeniyle hastaneye gitti. Yapılan tetkikler sonrasında Haziran ayında Lenfoma kanseri teşhisi kondu. Efe, geçen yılın Eylül ayında kendi iliği ile nakil oldu. Evde istirahate başladı. Aralık ayında yapılan kontrolde ise hastalığının tekrar nüksettiği ortaya çıktı. Ocak ayı başından bu yana İstanbul’daki özel bir hastanede yatarak kemoterapi tedavisi görüyor. Anne, baba ve abisinden alınan ilik örnekleri tutmadı. Ulusal Kemik İliği Bankası'nda da henüz uygun ilik bulunamadı. Bunun üzerine Aykut Efe’nin kendisi, yakınları ve üniversiteli arkadaşları uygun kemik iliği bulunması için sosyal paylaşım siteleri üzerinden kampanya başlattı. Vatandaşların uygun kemik iliğinin bulunması için Kızılay Kan Merkezlerine gidip kan örneği vermeleri istendi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.