banner461
banner195

Nevşehir de AK Parti den 25 Aday Adayı Başvuruda Bulundu

AK Parti İl Başkanı Kazım Sunar 2014 Mahalli İdareler seçimleri öncesi aday adaylık sürecinin devam ettiğini bugüne kadar partilerine Nevşehir genelinde belediye başkanlığı 25 adayın başvuruda bulunduğunu belirtti.Ak parti de aday bolluğu yaşanıyor ve Nevşehir il,ilçe ve belde belediye başkanlığı için 23 Ekim 2013 itibarıyle bugüne kadar aday adaylığı başvurusunda bulunan o isimler...

Nevşehir de AK Parti den 25 Aday Adayı Başvuruda Bulundu
23 Ekim 2013 Çarşamba 13:34

banner143
banner134

AK PARTİ’DE ADAY BOLLUĞU YAŞANIYOR

30 mart 2014 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde AK Parti’de aday bolluğu yaşanıyor.

23 Ekim 2013 tarihi itibariyle AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı ve Merkez İlçe Başkanlığı ile ilçelerde ilçe başkanlıklarına belediye başkanlığı aday adaylığı için 24 başvuru gerçekleşirken  , İl Genel Meclisi üye aday adaylığı için 5 ve Belediye Meclis üyesi aday adaylığı için de 3 başvuru yapıldı.

AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre,  23 Ekim 2013 Çarşamba günü itibariyle Nevşehir Merkez Belediye Başkanlığı için 2, merkez ilçeye bağlı Göreme beldesi Belediye Başkanlığı için 1,Kaymaklı Belediye Başkanlığı için 1, Uçhisar Belediye Başkanlığı için 5, Nar Belediye Başkanlığı için 2, Göre Belediye Başkanlığı için 1,  aday adayı başvurusu gerçekleşirken, Nevşehir Belediye Meclis üyeliği için 1 aday adaylığı başvurusu yapıldı.

İLÇELERDE DURUM

Yaklaşan mahalli idareler seçimleri  öncesinde için  ciddi bir aday adaylığı hareketliliğinin yaşandığı Nevşehir’in ilçeleri ve bu ilçelere bağlı beldelerde de  AK Parti İlçe Başkanlıkları , yoğun bir çalışma süreci geçiriyor.

23 Ekim 2013 tarihi itibariyle Nevşehir’in ilçelerinde  AK Parti İlçe Başkanlıklarına yapılan aday adaylığı başvurularında son durumda şöyle gerçekleşti

ACIGÖL İLÇESİ:  Tatlarin Belde  Belediye Başkanlığı aday adaylığı için 1,Karapınar Belde Belediye Başkanlığı için 1

AVANOS İLÇESİ :  Özkonak Beldesi Belediye Başkanlığı  aday adaylığı için 1, Kalaba Beldesi  Belediye Başkan  aday adaylığı için 2, İl Genel Meclis üyeliği için  1 ,

DERİNKUYU İLÇESİ : Derinkuyu Belediye Başkan aday adaylığı için 2,  İl Genel Meclis üyeliği için 1 ,

GÜLŞEHİR İLÇESİ     : Gülşehir Belediye başkan aday adaylığı için 3, Belediye Meclis üyeliği için 2,

HACIBEKTAŞ İLÇESİ  : Hacıbektaş Belediye başkan aday adaylığı için 1, İl Genel meclis üyeliği için 1,

KOZAKLI İLÇESİ          : Kozaklı Belediye başkan  aday adaylığı için 1, İl Genel Meclis üyeliği 1Seçimleri öncesi aday adaylık sürecinin devam ettiğini bugüne kadar partilerine Nevşehir genelinde beldiye başkanlığı 25 adayın başvuruda bulundğunu belirtti." 


AK Parti İl Başkanı Kazım Sunar 2014 Mahalli İdareler seçimleri öncesi aday adaylık sürecinin devam ettiğini bugüne kadar partilerine Nevşehir genelinde beldiye başkanlığı 25 adayın başvuruda bulundğunu belirtti.

Sunar AA muhabirine yaptığı açıklamada, resmi başvuru tarihinin açıklanmasının ardından partilerine yoğun bir ilginin oluştuğunu şu ana kadar Nevşehir Merkez, ilçeleri ve beldele belediye başkanlıkları için 25 resmi başvuru yapıldığını ayrıca il genel meclisi üyeliği içinde 4 resmi başvuru olduğunu kaydetti.

Resmi başvuru süresinin 1 Kasım'da sona ereceğini ve bu süreçte başvuru sayısının kat kat artacağını dile getiren Sunar, resmi başvuru sürecinin tamamlanamasının ardından aday adayları için kamuoyu ve temaül yoklamaları yaptıracaklarını ve devamında da aday adayların mülakatlara alınacağını ifade etti.

Seviyeli bir şekilde süreci yürütmek istediklerini bu süreçte aday adaylarının söylemlerine dikkat etmesi gerektiğine vurgu yapan Sunar, "Biz büyük bir aileyiz. Bir çok arkadaşımız görevlere talip oluyor.  Bu süreçte arkadaşlarımızdan ricamız bir birleri hakkında kötü karalayıcı sözler söylememeleri.  Kesin adaylar açıklandığında da küslük yaşanmadan belirlenen aday etrafında kenetlenmelidirler. Çünkü biz büyük bir partiyiz herkes üzerine düşen görevi yerine getirmelidir. Başarıda bunun sonunda gelir" dedi.

AK Parti olarak her zaman olduğu gibi bu seçimde de iddialı olduklarını Nevşehir genelindeki tüm belediyeleri alacaklarını ifade eden Sunar, seçimlerden birinci parti olarak çıkmanın kendileri için asıl hedef olmadığını gerçek hedeflerinin oylarını artırarak seçimden zafer ile ayrılmak olduğunu sözlerine ekledi. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
İBRAHİM50 - 5 yıl önce
savadş benli̇ nevşehire ak elleri̇ ak i̇llere devam di̇yecek. uzlaştirici aday savaş benli̇
Avatar
ak genç - 5 yıl önce
merkezde hasan paşa ile durmak yok yola devam diyelim ....
Avatar
menfaati şahsiye - 5 yıl önce
menfaati şahsiyesini ön planda tutan fırıldak ve menfaatçi toplumlarda müstebit ve yabancı idareciler her zaman revaç görür. kendilerine basit koltuk ve menfaat verilen yerli işbirlikçiler ise ufak menfaatlere satılmış zavallılardır. yaranma ve yalakalık diz boyu. mevcut idarecilerle biraz irtibat kuranlar, mahalle dostunu, esnaf abisini, komşu çoucuğunu satmayı marifet addetmiştir. satmadığınız birşey olmaz sizin. sizinle aynı havayı solumaktan aynı şehirde yaşamaktan hicap duyarım. ya kahhar zalimleri ve yerli işbirlikçilerini ve hortumcuları sana havale ediyorum. zalimler için yaşasın cehennem!
Avatar
süslüüü - 5 yıl önce
uçhisarda süslü dönemi bitmiştir eğer ak parti koysun tekrar süslüyü sandıktaki tokat çok ağır olur. ak parti ne yazık ki yerle bir olur uçhisarda. ona göre kazım bey hata yapma....
Avatar
ismi lazım değil - 5 yıl önce
uçhisarda musatafa zibel olur inşallah başkalarına bır4akmazbu işi
Avatar
mehmet armağan - 5 yıl önce
uçhisara en iyi başkanlık yapacak adam mustafa zibel.girişkenliği ve pratik zekasıyla uçhisarı layık olduğu düzeye getireceğine eminim.
Avatar
sayın vekiller - 5 yıl önce
bu kez hacıbektaşı alırsanız bir devrim olur hacıbektaş için çalışın
Avatar
uchisar halkı - 5 yıl önce
mustafa zibelin arkasındayız adayımız o kazanacağız inşallah