banner461
banner195

Nevşehir de Ülkücüler Bayrak İçin Yürüdüler

DİYARBAKIR'da 2'nci Hava Kuvvetleri Komutanlığında direkten bayrağın indirilmesini tepki gösteren Nevşehirli ülkücüler protesto yürüyüşü yaptı.

09 Haziran 2014 Pazartesi 20:22

banner143
Nevşehir de Ülkücüler Bayrak İçin Yürüdüler
İlgili Galeriye Git
banner134
Diyarbakır Lice'de Türk Bayrağı'na Yapılan Saygısızlığa Nevşehir Sessiz Kalmadı! Nevşehir Bayrağına Sahip Çıkmak için bugün Saat 18.00'de Ziraat Bankası Önünde Nevşehir Ülkü Ocakları’nın düzenlediği yürüyüşe MHP İl Başkanı Göksel Taşcı,Başkan Vekili Eyyüp Öz, Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Yahya Leblebici, Eski İl Başkanı Serkan Bedirhanoğlu,Kamu-Sen İl Temsilcisi Turgay Çetin, Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Mustafa Uğur, Türk Ocakları İl Temsilcisi Mesut Erdoğan, ülkücüler, partililer ve bayrağa gönül vermiş vatandaşlar katıldı.
Ziraat Bankası önünde toplanan ülkücüler, “Bayrağa uzanan eller kırılsın, Bayrak sana canım feda” sloganları atarak Nevşehir Valiliği önüne kadar yürüdü.
Burada bir açıklama yapan Ülkü Ocakları Başkanı Leblebici, "Bayrak, Türk milleti için her şeyden kutsal olan ve uğruna milyonlarca şehit verilen bir değerdir. Bayrağımız bağımsızlığımızın simgesini olmanın yanı sıra bizim şerefimiz ve namusumuzdur. Bu şerefe ve namusa leke düşürmek, hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir. Bayrağa uzanan o elleri kırmayan ve bu duruma sessiz kalan siyasi iktidar aynı zamanda kendi şerefine ve namusuna da gölge düşürmüştür." 

Nevşehir Ülkü Ocakları'ndan Bayrağa Saygı Yürüyüşü


Nevşehir Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yahya Leblebici, siyasi iktidarın bölücülerle yürüttüğü müzakerenin, terörü durdurmadığı gibi teröristleri daha çok şımarttığı, son hadiselerden sonra herkesin malumu olduğunu söyledi.

Buradan herkese açıkça beyan etmek istiyoruz: Türk’ün bayrağına uzanacak eli kırarız. Türk’ün vatanına dikilecek gözü çıkarırız. Türk’ün şerefine uzanacak dilleri koparırız. Hiç kimse Türk milliyetçilerini aşmadan, Türkiye üzerinde hesap yapabileceğini sanmasın. Bizim canımız tende olduğu müddetçe Türkiye bir Türk yurdu olarak varlığını sürdürecektir. Türkiye’de hainler olduğu müddetçe bozkurtların mücadelesi bitmeyecektir!
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tüm il ve ilçe temsilcilikleri tarafından bugün eşzamanlı olarak “Bayrağa Saygı Yürüyüşü” düzenlenecektir.

Bayrağımıza yapılan hakaret telin edilecek ve Türk milliyetçilerinin bayrağa olan hassasiyeti dosta düşmana gösterilecektir. Aziz milletimizi, bayrağa sahip çıkmak için, bayrağını yanına alarak, bizimle birlikte ses vermeye davet ediyoruz. Ne Mutlu Türk’üm Diyene!”
Açıklamanın ardından okunan İstiklal Marşı sonrası ülkücüler dağıldı. 

Konuşmanın ardından saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı söyleyen ülkücü grup dağıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
....... - 4 yıl önce
Zaten bu işlere 4 gözle bekliyorlar düğün evinin tefçisi ölü evinin yasçısı yanlarına varsan hepsi sözde ülkücü
Avatar
Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır - 4 yıl önce
Bre gafil bre bayraksız bre dinsiz o bayrak senin namusun şerefin. Ne düğünü adi karaktersiz defol git adi adam yaptığın yoruma bakale. Bugün bayrağına dokunan yarın anana bacına avradına dokunur. Pislik
Avatar
!!!! - 4 yıl önce @.......
allah ıslah etsin seni... diyecek başka bişey kalmadı senin gibi düşünenlere
Avatar
Burhan - 4 yıl önce
BAYRAK'ları BAYRAK yapan üzerindeki kan'dır,toprak eğer uğrunda ölen varsa VATAN'dir...
Ne bu bayrak inecek, ne bir ana yüreğine ateş düşecek nede hiçbir evlat babasız kalacak...hükümete ve başta dünya lideri recep tayyip Erdoğan a dua ediyorum...yolunuz açık olsun Allah yâr ve yardımcınız olsun...
Avatar
arzu baytar - 4 yıl önce
Helal olsunn bi nevsehirli olarak gurur duydum ne mutlu turkum diyene sonsuz tskurler tum nevsehirlilere
Avatar
Osman Nuri Güven - 4 yıl önce @.......
sen kimsin bilmiyorum ama iş öyle yorum yapmak da değil delikanlı gibi adını yazmakta.bayrağına sahip çıkacağına kin kusuyorsun. herhalde bir kuyruk acın var ülkücülerden...
Avatar
Artis - 4 yıl önce
Bana ders vermeye kalkma senin bilmişliğin kadar benim unutmuşluğum var o bayrağa ben gurban olurum Taksim'de bayrak yakanlarada tepkiniizi koysaydınızya çıkmış namustan bahsediyo işte aynen böyle kahramanlıktan bahsediyor
Avatar
Doğru söze ne hacet - 4 yıl önce
Adam doğru söylüyor piyasada ülkücü kalmadı hepside türkücü adam bayrağı indirenleri alkışlamıyorki bak hemen fırsatçılığınızı konuşurmuşsunuz zaten o bayrağa kalkan el kırılır rahat olun siz derken ülkücüleri değil türkücüleri kastettim yani çakmaları