banner421
banner461
banner195

Nevşehir Konuşuyor...!

Nevşehir Konuşuyor...! köşemizde bugün 2015 Haziran Genel Seçimler öncesinde Nasıl Bir Milletvekili İstiyoruz...! sorusunu masaya yatırıyoruz...


banner143
banner134
2015'te yapılacak milletvekili seçimleri öncesi bütün partilerde seçim startı verildi gibi, öyleki adaylar tek tek ortaya çıkmaya başladı bile...

Peki Nasıl Bir Milletvekili İstiyoruz...! Nevşehir şimdiye kadar ne çekmişse siyasetçilerden çekmiş!
Nevşehir çevresindeki illere bakarak elindeki onca değerlere rağmen halen daha dün il olan Aksaray ın bile gerisinde bir şehirse bunun sorumluları yılların eskittiği veya eskitemediği siyasetçiler ve tabi biz seçmenlerde olsa gerek. 

Biz Nevşehir’e hizmet edecek siyasileri seçip Meclis’e gönderemediysek, parti liderlerinin dayattığı ve listeye koyduğu isimleri tanımasak ta sırf partimizin adayı diye destekleyip oy verdiysek bunun sorumluları kim olacak ki?

Demokrasi ve demokrat anlayışın hakim kılınması adına gerek Nevşehir'e, gerekse; TBMM’de sesini yükseltebilecek, haksızlıkların karşısında durabilecek şahsiyetli insanların milletvekili olmasını ne kadar çok özlemişiz meğer!

Liderlerinin arkasından ayrılmayan, liderlerinin sözü ile oturup kalkan kişilerden Nevşehir milletvekili olsa ne olur, olmasa ne olur! 


Peki Nevşehirli vatandaşlarımız Nasıl bir milletvekili görmek istiyor

Peki seçimlere 5 ay gibi kısa bir süre kala biz nasıl bir milletvekili istiyoruz dersiniz?

Öncelikle Nevşehir’i seven, Nevşehirlileri seven ithal olmayan bir milletvekili istiyoruz sesleri fazlasıyla duyuyoruz.

Kin tutmayan, hatırlı, saygılı, demokrat, insanlarla iletişimi olan, Nevşehir’in sorunlarını TBMM’de sürekli gündeme getirebilen, yeni projeler üretebilecek kapasitede olan, düzgün konuşan, şeffaf olup sorunların üzerine gidebilen!

En önemlisi “Pasif” olmayan, yetimin hakkını koruyan, devletin çıkarları için kendi çıkarlarını ön planda tutmayan bir milletvekili istiyoruz…

Bu saydıklarımı tamamen yerine getiremeyen, kapasitesi bu özelliklere uymayan olabilir. Ancak; halkla ilişkisi iyi olup mücadele adamı olduğunu kamuoyuna anlatan benimde yakından tanıdığım birkaç isim elbette ki var. Onları da haftaya yazacağım.

Nevşehir’e hizmet edecek kişinin siyasi kimliği beni o kadar çok ilgilendirmiyor. Nevşehir için çalışsın hangi partili olursa olsun hiç önemli değil…

Bizler, partinin milletvekili değil, Nevşehir’in milletvekili istiyoruz…


AK Parti’den aday olacak kişilerin sayısını şimdiden düşünmek bile istemiyorum. İktidar partisi olunca; çoğu insan ticari hayatını siyasete bağlayıp, siyaseten bir şeyler yapmanın peşinde.Yada Bürokraside bir üst basamağa nasıl çıkarabilirimin derdinde. Aday adayı olacak kişilerin çoğu “etiket” olsun mantığı yürütmektedir.


Nedeni açık ve nettir!

“ Siyasi kimliğim ön plana çıksın ticaret yapayım” mantığı onlar için memleket sorunlarından daha önemlidir…

AK Parti'de uzun yıllar hizmet vermiş, partinin yönetimlerinde bulunmuş, il başkanlığı yapmış, sosyal kişiliği ile tanınan aday adayları ve hatta geçmişte aday olanların bu yıl da aday adayı olacağı yaptıkları çalışmalarla görülüyor.

Demokratik anlayış ile ön seçim yapılarak, halka sorularak, ya da “seçimi hangi adayla kazanırız” mantığıyla hareket edilirse üç milletvekili çıkarma şansı bulunan AK Parti'nin milletvekili aday adayları henüz ortaya çıkmasa da perde gerisinde aday olmayı düşünenler kolları sıvadılar bile…,

MHP’nin Nevşehir'deki oy oranı da en az 1 milletvekilini çıkarabilecek durumdadır. Burada önemli olan aday ismidir. Kırıp dökmeyen, sevilip sayılan, çalışkan ve dürüst bir ismin aday gösterilmesi ve iyi bir çalışma yapması halinde bir milletvekili kesin olmakla birlikte, ikincisini de zorlayabileceği konuşuluyor. 

Evet, 2015 Haziran'ında milletvekili adayı adayı olmak isteyenler her an yolda yürürken karşınıza çıkabilir. Aman dikkat edin, yanındaki kalabalık arasında ezilip gitmeyin. 

Her an bir el size uzatılıp, ben falanca falanca partinin milletvekili aday adayıyım cümlesini duyabilirsiniz. 

Sonrası malum...
Karşınızdaki adaya göre, ya iktidara yüklenir, ya da “biz büyüyen ve güçlenen Türkiye'ye hazırlanıyoruz” gibi bir cümle ile karşı karşıya kalırsınız. İlgilenir veya ilgilenmezsiniz. Ama sizin gündeminiz farklıdır.

Siz iş ararsınız, sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanmak istersiniz, ya da ne bileyim hayal ettiğiniz daha güzel bir Nevşehir’i düşlersiniz.

Ama gelin bakın ki, şu ana kadar hiçbir milletvekili adayının ilimiz ile ilgili somut ve mükemmel bir projesini duymamışsınızdır.
Biz bile artık, gönderilen sipariş haberleri derleyip toparlarken sıkılmaya başladık. Hep aynı şeyler, hep aynı nakaratlar.

Hiçbir milletvekili adayı, Nevşehir’in sorunlarını bilmez, bilse de çözümü noktasında yetersiz olacağını söylemez, gündemine almaz.

İster inanın, ister inanmayın, aday adaylığı süreci içinde, bu konular daha çok gündeme getiriliyor.

İşin diğer bir ilginç yanı ise, sanki adaylar bir şeylerden kaçıyor, birilerinden korkuyor. Bu nedenle tüm adaylar yanlarında birer danışman taşıyor. 

Bu mudur size göre, ilimizi mecliste temsil edecek milletvekili tasviri.

Bu mudur, ilimizin sesini mecliste daha gür çıkması için verilmesi gereken mücadele.

Biz, Nevşehir’in geleceğine yön verecek aday istiyoruz.Ben ve benim gibi düşünen onbinlerce Nevşehirli de aynı şeyleri söylüyor duyuyor ve görüyoruz...

Meclise girmek için, birbirleri ile hırlaşan, bu işi bir ön plana çıkma yarışına çevirmeyen, içinde, kalbinde, damarlarında Nevşehir’i hisseden, düşüncelerinde Nevşehir’i yaşatan adaylar istiyoruz.

Sanırım pek zor bir şey istemiyoruz. 

Nevşehir kazansın istiyoruz...

Son olarak mevcutta görev yapan emeğini ve yüreğini ortaya koyan ve şimdiye kadar Nevşehir'in gelişimi için emek harcamış gelmiş geçmiş tüm Milletvekillerimizden Allah razı olsun hepsinden.

Lütfen Aday adayı olacakların en az Mevcut Milletvekillerinden bir adım üstünde olduğunu düşünen vizyon misyon ve CV si olanlar Memleket adına donanımlı projeleri olanlar yer alsınlar. Zira Nevşehir'in asla kaybedecek zamanı yok...Yoksa bu vebal ve sorumluluğun hakkın ne olduğunu iyi düşünerek karar vermeli. Bu bilinçte olanlar için böylesi kutsal bir o kadarda ateşten gömleği giymek istemek harbiden Yürek ister cesaret ister...
Bu vesile ile şimdiden Aday adaylığını açıklayan açıklamak üzere olan değerli hemşehrilerimize bu yarışta başarılar diliyoruz. Ülkemiz, Memleketimiz ve tüm aday adayları için hayırlısı neyse o olsun ...

FİB Haber İnternet Gazetesi olarak Nevşehir’de sokağın nabzını tutmaya devam ediyoruz. Nevşehir’in sesi ve sitesi olarak yine bir ilke imza atarak Nevşehir Konuşuyor! Köşemizle vatandaşlarımıza kulak vereceğiz. Nevşehir de Vatandaşlar, sorularımıza verdiği cevaplarda, bir çok konuyu dile getirdi.
 

 Vatandaş Konuşuyor FİB Haber yayınlıyor...


Haber- Röportaj : İbrahim Uysal – Fikret Çapacı

Gelin isterseniz şimdi de Nevşehir Siyasetinin Nabzını tutan www.fibhaber.com'a Özel "Konuşan Nevşehir" Röportajında vatandaşlarımızın seslerine kulak verelim... İşte ilk röportajlar...

Nevşehir’de Vatandaş Ne Diyor?

Nevşehir Konuşuyor..!


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
oylar koca yusufa - 3 yıl önce
sayın sınıksaran iyi bir tesbit hiçç düşünmemiştim yusuf sınıksaran kardeşim benim sınıf arkadaşım olur çok zeki bir insandır kendisi
Avatar
ömer - 3 yıl önce
nevşehirli değilki bunlar
Avatar
adam gibi adam - 3 yıl önce
nevşehire hizmet edecek tek adam rakip tanımıyorum
en tepeyle devamlı temasta yusuf sınıksaran kesin aday gerekli sözleri almış durumda
Avatar
tek yol - 3 yıl önce
tek yol milliyetçi hareket milliyetçi türkiye
Avatar
EyüP AYDEMİR - 3 yıl önce @ömer
ki̇m nevşehi̇rli̇ deği̇l ?
Avatar
faruk denlı - 3 yıl önce @ömer
nevsehıre tek care ırfan barut ıcımızden bırısı orjınal nevsehırlı ınsallah nevsehırde uygun gorurr
Avatar
İstanbul - 3 yıl önce
Haber başlığı güzel "nevşehir konuşuyor" ee boş adamların memleketi işi dedikodu yaparlar o böyle kazanıomuş da şu şöyle yapıomuş da ii didikodu yaparlar
Avatar
Sefik - 3 yıl önce
Hep ayni seyler yarin tanimadigimiz bilmedigimiz biri gelir ak parti ucunude alir mhp de hic bir calisma yok mehmet varollada olmaz zaten