banner461
banner195

Nevşehir MHP’de Dört İsim Öne Çıkıyor

Milliyetçi Hareket Partisinde Milletvekili aday adaylarının başvuruları sürüyor. İddialara göre partiden 13 Milletvekili aday adayın çıkması bekleniyor.

Nevşehir MHP’de Dört İsim Öne Çıkıyor
13 Mart 2015 Cuma 23:00

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Milliyetçi Hareket Partisinde Milletvekili aday adaylarının başvuruları sürüyor. İddialara göre partiden 13 Milletvekili aday adayın çıkması bekleniyor.

Bu Kez de SOLMAZ Mı ?

2011 Seçimlerinin Nevşehir Milletvekilliği adayları sıralamasında ikinci sırada iken dönemin bir numarası Bülent Didinmez’in patlayan kaseti ve adaylıktan çekilmesi üzerine birinci sıraya oturan MHP MYK Üyesi Sahir Solmaz’da aday adaylığını resmen açıkladı. Böylece 2011 seçimlerinin 1 ve 2 numarası 2015 seçimlerinde de aday adayları sıralamasında ilk sıralar için mücadele edecek konuma geldi. Genel Merkezden ağırlığı büyük...

Nevşehir'in VAROL'u Var...!

2011 Seçimlerinin iki numaralı adayı ve kamuoyunda ilk sıraya konulsa idi MHP Nevşehir’den bir milletvekili çıkarırdı yorumlarının yapıldığı Mehmet Varol yeniden aday adayı. Varol ile başlayan ve daha sonraki aday adayları ile devam eden Milliyetçi Hareket Partisindeki gövde gösterilerinin önümüzdeki günlerde de süreceği gözleniyor.

Nevşehir'de MHP'nin En YÜKSEL'en Değeri...

2011 Seçimlerinin ilk iki numarasının yeniden siyaset arenasında görüldüğü 7 Haziran seçimleri öncesinde bu ilk iki ismi zorlayacak isimlerden biri de hiç kuşkusuz 
yıllardır Nevşehir’de yaşayan, Seçim gelince Ankara’dan ya da yurdun değişik bir ilinden Nevşehir’e olan hizmet aşkı depreşip gelenler gibi olmayan Ticari hayatındaki büyük başarıları ile MHP ye duyduğu sadakatla ön plana çıkan Nevşehirimizin yetiştirdiği önemli bir değer Sait Yüksel...

Nevşehir de Yılın En'leri ödül töreninde Yılın En İyi İhracatcısı seçilen başarılı iş adamı Sait Yüksel ismi şuan için en ön planda ismi zikredilen ve Ticareti esnaflığı bilmesi ile halkla yakın ilişkiler içerisinde olmasıyla bir adım önde gözüküyor. Başarılı iş adamının bulunduğu konum itibarıyle ne koltuk ne para tek derdim Nevşehir'ime Deva olmaya geliyorum diyerek de idddiasını ortaya koyuyor.

Tüm artılarının yanına Avanos ,Hacıbektaş ve Kozaklı gibi B
ölgesel oyuylada dikkatleri üzerinde toplayan MHP aday adayı Sait Yüksel taraflı tarafsız herkesimin büyük destek verdiği sevilen ve saygın bir isim olarak şansı en yükske isimlerden biri olarak değerlendiriliyor...

Koç MHP'nin en güçlü aday adaylarından.

Nevşehir Barosu Avukatlarından Av. Fazlı Koç, dürüst, ilkeli ve tutarlı oluşu, kamuoyu nezdindeki pozitif imajı kendisini adaylıkta avantajlı kılıyor. Koç'un en büyük artılarından biri de Nevşehir gündemine, sorunlarına oldukça yakın olması.Kendisine şans verilmesi durumunda Milliyetçi Hareketin Nevşehir’de seçimlerdeki sürükleyici gücü olacak. Hukukçu ve bölgesel gücü de artıları...MHP'nin Uğur'u Olur mu ?

Yine Eğitim camiasından bir isim olarak aday adayı olan Mustafa Uğur'u da yabana atmamak lazım. Dururşu ,uslubu ve Doğruculuğu ile bilinen Mustafa Uğur da haksızlık karşsısında masaya yumruğunu vurmaktan hiç çekinmeyecek önemli bir değerimiz.

Uğur’un en büyük artılarından biri de Nevşehir gündemine, sorunlarına oldukça yakın olması. Her ne kadar Türk Eğitim-Sen Şube Başkanlığı görevinde bulunmuş olsa da Nevşehir’in hemen hemen her türlü sorununu zaman zaman gündeme getirmekten geri kalmayan Mustafa Uğur, kendisine şans verilmesi durumunda Milliyetçi Hareketin Nevşehir’de seçimlerdeki sürükleyici gücü olacak. Mevcut aday adayları içerisinde “Erken Kalkan Yol Alır” mantığıyla seçim çalışmalarına aylar öncesinden başlayan Mustafa Uğur’un sendikal çalışmalarının aksine son derece güler yüzlü, yapıcı bir siyaset üslubu takınması da onun en büyük artılarından biri olacağa benziyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
uğur - 3 yıl önce
Varol varol varol... başka türlü olmaz.
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
mustafa uğur'u koyunda ak parti 3 'ü garantilesin.
Avatar
Ürgüp - 3 yıl önce
şahsi düşüncem mehmet varol çok yükünü çekti yakışır allah yardımcın olsun
Avatar
Kozaklı gündem - 3 yıl önce
koyun sahir solma la mustafa uguru akp silme alsın komple
Avatar
uğurludur - 3 yıl önce
mustafa uğur adının geçmesi bile akp nin dizlerinin bağını çözüyor nevşehirde siyasetin çıtası yükselecek