banner461
banner195

Nevşehir MHP'den Sert Tepki

MHP Nevşehir İl Başkanı Göksel Taşçı, teröristlerin Diyarbakır’ın Lice ilçesindeki 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda asılı bulunan Türk bayrağının indirilmesine sert tepki gösterdi.

Nevşehir MHP'den Sert Tepki
10 Haziran 2014 Salı 15:18

banner143
banner134

 Türk bayrağı dışında rengini, milletinin kanından almış başka bir bayrağın olmadığını kaydeden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Nevşehir İl Başkanı Göksel Taşçı, “Geçtiğimiz gün, PKK’lı teröristler Diyarbakır’ın Lice ilçesindeki 2.Hava Kuvveti Komutanlığı’nda asılı bulunan Türk bayrağını indirmişlerdir. Askeri bölgenin içine girip bayrağımızı indiren hainlere güvenlik güçlerimiz herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

Bayrak, bir milletin varlığının ve bağımsızlığının sembolü, tarihinin hatırasıdır. Bayrağın değeri, yapıldığı kumaşla değil, dalgalanması için ödenen bedelle ölçülür. Türk bayrağı dışında rengini, milletinin kanından almış başka bir bayrak yoktur. Malazgirt’te, Kosova’da, Mohaç’ta, Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da bayrak yere düşmesin diye nice yiğitler canlarını seve seve vermişlerdir. Diyarbakır’da ise askeri gözetleme kulesi darmadağın edilmiştir.

Teröristler askeri birliğimizden zafer işaretleri ile inlerine dönerken, milletimizin yüreğine kan damlamıştır. Rengini sayısız şehidimizin kanından alan, varlığımızın ve bağımsızlığımızın sembolü bayrağımıza yapılan bu saldırıyı lanetliyor, bu rezalete seyirci kalan tüm kişi, kurum ve kuruluşları kınıyorum” dedi.. (LaleHaber)


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
GEZİDE BAYRAK YAKANLARA SUSANLAR - 4 yıl önce
ne hikmetse şimdi aslan kesildiler ah siyaset sen nelere kadirsin. sahi gezide ses çıksaydı bu tayyibe destek olurdu ki bu bayrağın yakılmasından daha önemli birileri için