banner461
banner195

Nevşehir Milletvekili Açıkgöz: "Batmalılar da 'huzur için evet' diyecek"

Birlik Vakfı Batman Şubesi ile Genç Birlik Vakfı Batman Şubesinin düzenlediği ‘Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi’ konulu konferans gerçekleşti.

Nevşehir Milletvekili Açıkgöz: "Batmalılar da 'huzur için evet' diyecek"
04 Nisan 2017 Salı 19:29

banner143
banner134
Birlik Vakfı Batman Şubesi ile Genç Birlik Vakfı Batman Şubesinin düzenlediği ‘Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi’ konulu konferans gerçekleşti.

Konferansa, TBMM Divan Katip Üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, AK Parti Batman Milletvekili Ataullah Hamidi, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Başkan Yardımcısı A. Vahap Asma, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, İl Müftüsü Turgut Erhan, STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

TBMM Divan Katip Üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Batmanlılara  EVET'i  ve Referandumu, Anlattı.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Nevşehir halkının kucak dolusu sevgi ve saygılarını getirdim sözleriyle Batmanlıları selamladığı konuşmasında, geçmişte yaşanan oyunlara dikkat çekerek, “Dünyaya hükmetmiş Osmanlı İmparatorluğu’nu parçalayan zihniyet, bugün de Türkiye Cumhuriyeti üzerinde aynı oyunları oynayarak ülkemizi bölmek istiyorlar” dedi.

16 Nisan’da yapılacak olan referandumun önemini anlatan Milletvekili Açıkgöz, “1900’lü yıllarda Osmanlı’yı bölen, batı zihniyeti, dün de 15 Temmuz’da aynı oyunlarla ezanlarımızı susturmak, bayraklarımızı indirmek istediler. Ama bizler millet olarak bayrağımıza sahip çıktık, ezanımıza sahip çıktık, geleceğimize sahip çıktık. Şimdi önümüzde 16 Nisan’da yapılacak referandum var. Güçlenmemizi istemeyen batı zihniyeti yine aynı oyunlarla halkımızı kandırmaya çalışıyorlar. İç işlerimize karışan, hayır bu sistemi değiştiremezsiniz diyen batı zihniyeti halkımızı göz ardı ediyor. 15 Temmuz’da topa, tüfeğe, uçağa karşı duran b u halk 16 Nisan’da da gerekli cevabı verecektir. Sizlerin de katkı ve destekleriyle bu millet bu zihniyete bir tokat daha atacaktır. Son kararı millet verecektir" diye konuştu.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, TBMM Divan Katip Üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz’ün Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi konusunda verdiği konferans ile devam etti.

Salonu dolduran Batmanlılar tarafından büyük ilgi gösterilen söyleşi sonrası Batman Birlik Vakfı şubesince, TBMM Divan Katip Üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz'e günün anısına hediye takdim edildi.
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.